Biathlon:


Bobak Paulina - 10 km na dochodzenie, Sprint (7,5 km), Sztafeta kobiet

Data ur.: 1 października 1984, Zakopane
Wzrost/Waga: 166 cm / 57 kg
Klub: AZS AWF Katowice
Trener: Adam Kołodziejczyk

Osiągnięcia:

PŚ - 2012/2013 Hochfilzen: sprint - 23., 10 km - 24.; Anterselva: sztafeta - 8.

Puchar IBU 2013/2014 - Idre: sprint - 35.

PŚ - 2013/2014 Oestersund: 15 km - 45.

 

Guzik Grzegorz - 12,5 km na dochodzenie, Sprint (10 km), Sztafeta mężczyzn

Data ur.: 20 sierpnia 1991, Sucha Beskidzka
Wzrost/Waga: 183 cm / 68 kg
Klub: BLK Żywiec
Trener: Stanisław Kępka Senior, Adam Kołodziejczyk i Andrzej Koziński

Osiągnięcia:

MP - 2012: sprint - 3

Letnie MP - 2011: 12,5 km - 9.

 

Gwizdoń Magdalena - 10 km na dochodzenie, Sprint (7,5 km), Sztafeta kobiet

Data ur.: 4 sierpnia 1979, Cieszyn
Wzrost/Waga: 178 cm / 65 kg
Klub: LKS Żywiec
Trener: Stanisław Kępka Senior, Adam Kołodziejczyk

Osiągnięcia:

ZIO - Vancouver 2010: sprint - 35., 10 km - 31., 15 km - 59., sztafeta - 12.; Turyn 2006: sprint - 20., 10 km - 21., 12,5 km - 29., 15 km - 34., sztafeta - 7.

MŚ - 2008: 12,5 km - 11.; 2013: 10 km - 12.

PŚ - 2013/2014 Oestersund: sztafeta mieszana - 20.; Hochfilzen: sztafeta (k) - 10.; Oberhof: sprint - 16.; Ruhpolding: sztafeta (k) - 9.

 

Hojnisz Monika - 10 km na dochodzenie, Sprint (7,5 km), Sztafeta kobiet

Data ur.: 27 sierpnia 1991, Chorzów
Wzrost/Waga: 170 cm / 51 kg
Klub: UKS Lider Katowice
Trener: Andrzej Kołodziejczyk

Osiągnięcia:

MŚ - 2013: 12,5 km - 3.

ME - 2013: 10 km - 1., 15 km - 3., sprint - 3.

MŚ Jun. - 2012: 12,5 km - 2.; 2010: sprint - 3., 7,5 km - 3.

PŚ 2013/2014 - Oestersund: 15 km - 12.; Hochfilzen: 10 km - 28.; sztafeta - 10.; Ruhpolding: sztafeta - 9.

Uniwersjada - 2013: 10 km - 2.; sprint - 2.

 

Lepel Rafał - 12,5 km na dochodzenie, Sprint (10 km), Sztafeta mężczyzn

Data ur.: 13 lutego 1990, Katowice
Wzrost/Waga: 173 cm / 65 kg
Klub: AZS AWF Katowice
Trener: Adam Kołodziejczyk

Osiągnięcia:

Puchar Europy Centralnej - 2011: sprint - 3.

MP - 2012: sztafeta - 1., 15 km - 3.

 

Nowakowska-Ziemniak Weronika - 10 km na dochodzenie, Sprint (7,5 km), Sztafeta kobiet

Data ur.: 7 lipca 1986, Kłodzko
Wzrost/Waga: 159 cm / 53 kg
Klub: AZS AWF Katowice
Trener: Adam Kołodziejczyk

Osiągnięcia:

ZIO - Vancouver 2010: sprint - 36., 10 km - 28., 12,5 km - 21., 15 km - 5., sztafeta - 12.

MŚ - 2012: 10 km - 17.; 2013: 12,5 km - 12.

PŚ 2013/2014 - Hochfilzen: sprint - 9., sztafeta (k) - 10.; Oberhof: sprint - 8.; Oberhof: 10 km (na doch.) - 10.; Ruhpolding: sztafeta (k) - 9.

Uniwersjada - 2013: 10 km - 1.; sprint - 1., 15 km - 2., 12,5 km - 2.

Puchar IBU 2013/2014 - Idre: sprint - 1.

 

Pałka Krystyna - 10 km na dochodzenie, Sprint (7,5 km), Sztafeta kobiet

Data ur.: 16 sieprnia 1983, Zakopane
Wzrost/Waga: 166 cm / 55 kg
Klub: AZS AWF Katowice
Trener: Andrzej Kołodziejczyk

Osiągnięcia:

ZIO - Vancouver 2010: sprint - 21., 10 km - 24., 12,5 km - 20., 15 km - 15., sztafeta (k) - 12.; Turyn 2006: sprint - 25., 10 km - 37., 12,5 km - 30., 15 km - 5., sztafeta (k) - 7.

MŚ - 2013: sprint - 7., 10 km - 2., 12,5 km - 7.

ME - 2004: sprint - 1., 10 km - 2.

PŚ 2013/2014 - Hochfilzen: 10 km - 3., sprint - 11., sztafeta (k) - 10.; Le Grand-Bornand: sprint - 9.; Oberhof: 12,5 km - 6.; Ruhpolding: sztafeta (k) - 9.

 

Pływaczyk Krzysztof - 12,5 km na dochodzenie, Sprint (10 km), Sztafeta mężczyzn

Data ur.: 11 lutego 1983, Wałbrzych
Wzrost/Waga: 181 cm / 70 kg
Klub: BKS WP Kościelisko
Trener: Jan Ziemianin, Adam Kołodziejczyk

Osiągnięcia:

ZIO - Turyn 2006: bieg na 20 km - 75., druż. - 13.

MŚ - 2013: sztafeta mikst - 10.

PŚ 2013/2014 - Oestersund: 20 km - 49.

 

Słonina Łukasz - 12,5 km na dochodzenie, Sprint (10 km), Sztafeta mężczyzn

Data ur.: 5 czerwca 1989, Wałbrzych
Wzrost/Waga: 183 cm / 68 kg
Klub: AZS AWF Wrocław
Trener: Jerzy Szyda, Adam Kołodziejczyk i Andrzej Koziński

Osiągnięcia:

MP - 2012: sprint - 1.

MŚ Jun. - 2010: 15 km - 16.

ME Jun. - 2008: sztafeta - 3.

 

Szczurek Łukasz - 12,5 km na dochodzenie, Sprint (10 km), Sztafeta mężczyzn

Data ur.: 1 kwietnia 1988, Sanok
Wzrost/Waga: 179 cm / 68 kg
Klub: BKS WP Kościelisko
Trener: Jan Ziemianin, Adam Kołodziejczyk

Osiągnięcia:

ZIO - Vancouver 2010: sprint - 85., 20 km - 59.

MŚ - 2013: sztafeta mikst - 10.

Uniwersjada - 2013: 15 km - 11.

 

 

Biegi narciarskie:


Antolec Jan - Bieg ind. na 15 km st. kl., Bieg masowy na 50 km st. dow., Bieg łączony (30 km), Sprint druż. st. kl., Sprint st. dow., Sztafeta 4x10 km

Data ur.: 3 maja 1990, Nowy Targ
Wzrost/Waga: 179 cm / 73 kg
Klub: LKS Poroniec Poronin
Trener: Tomasz Sobański, Janusz Krężelok

Osiągnięcia:

MŚ - 2013: sztafeta 4x10 km (klas.) - 16.

MMŚ - 2013: sprint (klas.) - 46.

PŚ 2013/2014 - Muonio: 10 km (dow.) - 45.

Uniwersjada - 2013: sprint druż. - 5., sprint (klas.) - 12.

MP - 2013: 10 km (dow.) - 1., sprint (klas.) - 2., 30 km (klas.) - 3.

 

Gazurek Sebastian - Bieg ind. na 15 km st. kl., Sprint druż. st. kl., Sprint st. dow., Sztafeta 4x10 km

Data ur.: 18 czerwca 1990, Istebna
Wzrost/Waga: 176 cm / 72 kg
Klub: NKS Trójwieś Beskidzka
Trener: Mariusz Zowada, Janusz Krężelok

Osiągnięcia:

MMŚ - 2013: sprint (dow.) - 57.; 30 km (łączony) - 57.

MŚ Jun. - 2010: sztafeta 4x5 km - 14.

PŚ 2013/2014 - Asiago: sprint druż. (m) - 7.

MP - 2013: 30 km (łączony) - 2., sprint (klas.) - 3.

 

Jaśkowiec Sylwia - Bieg masowy na 30 km st. dow., Sprint druż. st. kl., Sprint st. dow., Sztafeta 4x5 km

Data ur.: 1 marca 1986, Myślenice
Wzrost/Waga: 161 cm / 55 kg
Klub: LKS HILLTOP Osieczany Wiśniowa
Trener: Anna Bubula, Ivan Hudac

Osiągnięcia:

ZIO - Vancouver 2010: 10 km (dow.) - 28., 15 km (łączony) - 34., 30 km (klas.) - 25.

MŚ - 2009: sztafeta - 6.; 2013: sprint druż. - 9.

MŚ - U-23 2009: 10 km (dow.) - 1., 15 km (łączony) - 1., sztafeta - 6.

Uniwersjada - 2007: sztafeta - 3.

Tour de Ski - 2013/2014 Oberhof: 3 km (dow.) - 3., sprint (dow.) - 12.

 

Klisz Paweł - Bieg ind. na 15 km st. kl., Bieg łączony (30 km), Sztafeta 4x10 km

Data ur.: 4 sierpnia 1992, Bielsko-Biała
Wzrost/Waga: 176 cm / 72 kg
Klub: LKS Klimczok Bystre
Trener: Włodzimierz Waluś, Janusz Krężelok

Osiągnięcia:

MŚ Jun. - 2012: 10 km (łączony) - 13., 10 km (klas.) - 17.

MP - 2013: 30 km (dow.) - 1., 50 km (klas.) - 1.

 

Kowalczyk Justyna - Bieg ind. na 10 km st. kl., Bieg masowy na 30 km st. dow., Bieg łączony (15 km), Sprint druż. st. kl., Sztafeta 4x5 km

Data ur.: 19 stycznia 1983, Limanowa
Wzrost/Waga: 174 cm / 64 kg
Klub: AZS AWF Katowice
Trener: Aleksander Wierietielny

Osiągnięcia:

ZIO - Turyn 2006: 30 km (dow.) - 3., sprint (klas.) - 44., 15 km (łączony) - 8.; Vancouver 2010: 30 km (klas.) - 1., sprint (klas.) - 2., 15 km (łączony) - 3., 10 km (dow.) - 5.

MŚ - 2013: 30 km (klas.) - 2., sprint (klas.) - 6., 15 km (łączony) - 5., sztafeta - 9.

MŚ - 2011: 15 km (łączony) - 2., 10 km (klas.) - 2., 30 km (dow.) - 3.

MŚ - 2009: 15 km (łączony) - 1., 30 km (dow.) - 1., 10 km (klas.) - 3., sztafeta - 6.

PŚ 2013/2014 - Muonio: sprint - 1., 5 km (klas.) - 1., 10 km (dow.) - 24.; Kuusamo: sprint (klas.) - 1., 5 km - 1., 10 km na doch. - 4.; Lillehammer: 10 km (klas.) - 1.; Davos: 15 km (dow.) - 11.; sprint (dow.) - 25.; Asiago: sprint (klas.) - 1.

4 zwycięstwa w klasyfikacji generalnej PŚ; 4 zwycięstwa w Tour de Ski.

 

Kreczmer Maciej - Bieg ind. na 15 km st. kl., Bieg masowy na 50 km st. dow., Bieg łączony (30 km), Sprint druż. st. kl., Sprint st. dow., Sztafeta 4x10 km

Data ur.: 4 kwietnia 1981, Rajcza
Wzrost/Waga: 178 cm / 73 km
Klub: LKS Poroniec Poronin
Trener: Tomasz Sobański, Janusz Krężelok

Osiągnięcia:

ZIO - Turyn 2006: sprint druż. - 7., sprint (dow.) - 33.; Vancouver 2010: 15 km (dow.) - 66., sprint (klas.) - 25., sprint druż. - 14.

MŚ - 2007: sprint druż. - 5.; 2009: sprint druż. - 14.; 2011: sprint druż. - 18.; 2013: sprint druż. - 16.

PŚ 2013/2014 - Muonio: sprint - 14.; 10 km (dow.) - 18.; Kuusamo: 10 km (klas.) - 36.

 

Kubińska Kornelia - Bieg ind. na 10 km st. kl., Bieg masowy na 30 km st. dow., Bieg łączony (15 km), Sprint druż. st. kl., Sztafeta 4x5 km

Data ur.: 3 sierpnia 1985, Wodzisław Śląski
Wzrost/Waga: 165 cm / 49 kg
Klub: AZS AWF Katowice
Trener: Janusz Krężelok, Ivan Hudac

Osiągnięcia:

MŚ - 2009: sztafeta - 6.; 2013: sztafeta - 9.

MŚ - U-23 2008: 15 km (łączony) - 7.

Uniwersjada - 2007: sztafeta - 3.

PŚ - 2013/2014 Muonio: 5 km (klas.) - 62.; Kuusamo: 10 km (dow.) - 40.; Lillehammer: druż. - 11.

Tour de Ski - 2013/2014 Dobbiaco: 15 km (dow.) - 49.

 

Maciuszek Paulina - Bieg ind. na 10 km st. kl., Bieg masowy na 30 km st. dow., Bieg łączony (15 km), Sztafeta 4x5 km

Data ur.: 2 września 1985, Rabka Zdrój
Wzrost/Waga: 170 cm / 56 kg
Klub: LKS Poroniec Poronin
Trener: Ivan Hudac

Osiągnięcia:

ZIO - Vancouver 2010: 10 km (dow.) - 45., 15 km (łączony) - 52.

MŚ - 2009: sztafeta - 6.; 2011: sztafeta - 8.; 2013: sztafeta - 9., 15 km (łączony) - 28., 10 km (dow.) - 34.

Tour de Ski 2013/2014 - Lenzerheide: 10 km (klas.) - 29.; Dobbiaco: 15 km (dow.) - 22.; Val di Fiemme: 5 km (klas.) - 27.; Val di Fiemme: 9 km (dow.) - 21.

 

Staręga Maciej - Bieg ind. na 15 km st. kl., Sprint druż. st. kl., Sprint st. dow.

Data ur.: 31 stycznia 1990, Siedlce
Wzrost/Waga: 180 cm / 76 kg
Klub: UKS Rawa Siedlce
Trener: Grzegorz Staręga, Janusz Krężelok

Osiągnięcia:

PŚ 2013/2014 Davos: sprint (dow.) - 19.; Asiago: sprint (klas.) - 9., sprint druż. (m) - 7.

Tour de Ski 2013/2014 - Oberhof: sprint (dow.) - 16.; Lenzerheide: sprint (dow.) - 14.

MP - 2013: sprint (klas.) - 1., 30 km (klas.) - 1., 10 km (dow.) - 3.

 

Szymańczak Agnieszka - Bieg ind. na 10 km st. kl., Sprint druż. st. kl., Sprint st. dow., Sztafeta 4x5 km

Data ur.: 11 listopada 1984, Bielsko-Biała
Wzrost/Waga: 173 cm / 53 kg
Klub: LKS Klimczok Bystra
Trener: Beata Szymańczak, Ivan Hudac

Osiągnięcia:

MŚ - 2013: sprint druż. - 9.

PŚ - 2013/2014 Muonio: sprint - 20.; Lillehammer: druż. - 11.; PŚ Davos: sprint (dow.) - 29.

 

Bobsleje: 


Kupczyk Dawid - Czwórki, Dwójki

Data ur.: 10 maja 1977, Jelenia Góra
Wzrost/Waga: 182 cm / 98 kg
Klub: AZS AWF Katowice
Trener: Andrzej Kupczyk

Osiągnięcia:

ZIO - Nagano 1998: czwórki - 22.; Salt Lake City 2002: czwórki - 18.; Turyn 2006: czwórki - 15.; Vancouver 2010: dwójki - 16., czwórki - 14.;

MŚ Jun.: dwójki - 2.

PŚ 2013/2014 Lake Placid: dwójki - 22., czwórki - 18.; Calgary: dwójki - 22.; Winterberg: dwójki - 23.

 

Mróz Paweł - Dwójki

Data ur.: 14 czerwca 1984, Jelenia Góra
Wzrost/Waga: 186 cm / 95 kg
Klub: AZS AWF Katowice
Trener: Dawid Kupczyk, Andrzej Kupczyk

Osiągnięcia:

ZIO - Vancouver 2010: czwórki - 14.

PŚ 2013/2014 Lake Placid: dwójki - 22.; Calgary: dwójki - 22.

 

Niewiara Marcin - Czwórki, Dwójki

Data ur.: 2 kwietnia 1981, Wrocław
Wzrost/Waga: 190 cm / 99 kg
Klub: AZS AWF Katowice
Trener: Dawid Kupczyk, Andrzej Kupczyk

Osiągnięcia:

ZIO - Vancouver 2010: dwójki - 16., czwórki - 14.

ME - Iglis 2013: dwójki - 13., czwórki - 14.

PŚ 2013/2014 - Lake Placid: czwórki - 18.

PE 2013/2014 - St. Moritz: czwórki - 6., 7.

 

Zalewski Daniel - Czwórki, Dwójki

Data ur.: 17 stycznia 1992, Tczew
Wzrost/Waga: 181 cm / 100 kg
Klub: AZS AWF Katowice
Trener: Dawid Kupczyk, Andrzej Kupczyk

Osiągnięcia:

ME - 2012: dwójki - 25., czwórki - 20.; 2013: czwórki - 14.

PŚ 2013/2014 - Lake Placid: czwórki - 18., dwójki - 22.

PE 2013/2014 - St. Moritz: czwórki - 6., 7.

 

zaw. rezerwowy Kasperowicz Michał - Czwórki

Data ur.: 8 kwietnia 1986, Nowa Sól
Wzrost/Waga: 180 cm / 92 kg
Klub: AZS AWF Katowice
Trener: Dawid Kupczyk, Andrzej Kupczyk

Osiągnięcia:

PŚ 2013/2014 Lake Placid: czwórki - 18.

 

Kombinacja norweska:


Cieślar Adam - Bieg na 10 km, ind., Skoki na skoczni dużej (LH), ind., Skoki na skoczni normalnej (NH), ind.

Data ur.: 18 grudnia 1992, Cieszyn
Wzrost/Waga: 175 cm / 57 kg
Klub: KS Wisła Ustronianka
Trener: Jan Szturc, Jan Klimko

Osiągnięcia:

EYOWF - 2009: Szczyrk ind. - 3., druż. - 2.; Liberec - 6.

MŚ Jun. - 2010: ind. - 7., druż. - 13.

PŚ - 2013/2014 Kuusamo: ind. - 22., druż. - 13.

Uniwersjada - 2013: ind. - 1., druż. - 1., ind. - 2.

 

Narciarstwo alpejskie:


Bydliński Maciej - Slalom, Slalom gigant, Supergigant, Superkombinacja, Zjazd

Data ur.: 11 marca 1988, Szczyrk
Wzrost/Waga: 180 cm / 85 kg
Klub: AZS AWF Katowice
Trener: Bartłomiej Stolecki, Vladimir Kovar

Osiągnięcia:

PŚ 2013 - Kitzbühel: superkombinacja - 9.

Puchar Ameryki Płn. - 2013: supergigant - 19.; zjazd - 16.

Puchar Kontynentalny Australii i Nowej Zelandii - 2013: klas. gen. - 1.

 

Chrapek Karolina - Slalom, Slalom gigant, Supergigant, Superkombinacja, Zjazd

Data ur.: 18 stycznia 1990, Würzburg (Niemcy)
Wzrost/Waga: 173 cm / 69 kg
Klub: AZS AWF Katowice
Trener: Bartosz Stolecki, Mauro Timon

Osiągnięcia:

MŚ - 2011: superkombinacja - 20.

Uniwersjada - 2013: supergigant - 2., zjazd - 3.

PE - 2013/2014: supergigant - 16.

MP - 2013: supergigant - 2.

 

Garniewicz Mateusz - Slalom

Data ur.: 15 stycznia 1990, Poznań
Wzrost/Waga: 175 cm / 77 kg
Klub: Malta-Ski Poznań
Trener: Wojciech Mitan, Vladimir Kovar

Osiągnięcia:

MP - Krynica 2012: slalom gigant - 2., slalom - 2.

4-krotny Akademicki Mistrz Polski

4 zwycięstwa w zawodach FIS

3. miejsce w Ranking FIS polskich zawodników 2012/2013: slalom - 3., slalom gigant - 4.

 

Gąsienica-Daniel Maryna - Slalom, Slalom gigant, Supergigant

Data ur.: 19 lutego 1994, Zakopane
Wzrost/Waga: 160 cm / 54 kg
Klub: MUKS ŚMIG Zakopane
Trener: Ryszard Nikliński, Mauro Timon

Osiągnięcia:

MŚ - 2013: slalom gigant - 34.

MŚ Jun. - 2013: slalom gigant - 5.

Uniwersjada - 2013: slalom gigant - 1.

 

Jasiczek Michał - Slalom

Data ur.: 13 marca 1994, Lublin
Wzrost/Waga: 183 cm / 73 kg
Klub: SNA SKI Team Zakopane
Trener: Andrzej Bielawa, Vladimir Kovar

Osiągnięcia:

Zawody FIS - Loveland 2013: slalom - 1.

MP - 2013: slalom - 2.; 2012: zjazd - 1.

 

Kluś-Zamiedzowy Aleksandra - Slalom

Data ur.: 31 lipca 1986, Zakopane
Wzrost/Waga: 165 cm / 65 kg
Klub: LKS Poroniec Poronin
Trener: Piotr Ilewicz, Mauro Timon

Osiągnięcia:

Uniwersjada - 2007: slalom - 2.; 2009 - 3.; 2011 - 2.; 2013: slalom - 13.

MP - 2013: slalom - 1.

 

Narciarstwo dowolne:


Riemen-Żerebecka Karolina - Skicross

Data ur.: 19 sierpnia 1988, Tuchów
Wzrost/Waga: 176 cm / 71 kg
Klub: AZS AWF Katowice
Trener: Paulina Ligocka

Osiągnięcia:

ZIO Vancouver 2010: skicross - 16.

MŚ - 2011: - 6.; 2013 - 10.

PŚ - 2013/2014: Nakiska - 10.; Val Thovens - 17.; Innichen/San Candido - 8.; Are - 3.

 

Saneczkarstwo:


Kuls Ewa - Jedynki, Sztafeta

Data ur.: 3 września 1991, Gorzów Wielkopolski
Wzrost/Waga: 177 cm / 63 kg
Klub: UKS Nowiny Wielkie
Trener: Krzysztof Lipiński, Marek Skowroński

Osiągnięcia:

MŚ - 2012: jedynki - 19.

PŚ 2013/2014 - Winterberg: jedynki - 24., sztafeta (mikst) - 5.; Whistler: jedynki - 22., sztafeta (mikst) - 10.; Park City: sztafeta (mikst) - 10.; Koeningssee: jedynki - 18.

MP - 2013: jedynki - 1., sztafeta (mikst) - 3.

 

Kurowski Maciej - Jedynki, Sztafeta

Data ur.: 19 czerwca 1986, Jelenia Góra
Wzrost/Waga: 185 cm / 94 kg
Klub: AZS AWF Katowice
Trener: Marek Skowroński

Osiągnięcia:

ZIO - Vancouver 2010: jedynki - 23.

ME - 2010: jedynki - 7.

PŚ - 2013/204 Winterberg: sztafeta (mikst) - 5.; Whistler: sztafeta (mikst) - 10; Park City: jedynki - 26., sztafeta (mikst) - 10.; Koeningssee: jedynki - 14., sztafeta (mikst) - 9.

 

Mikrut Karol - Dwójki, Jedynki, Sztafeta

Data ur.: 26 lutego 1992, Krynica Zdrój
Wzrost/Waga: 176 cm / 76 kg
Klub: AZS AWF Katowice
Trener: Marek Skowroński

Osiągnięcia:

MŚ - 2013: sztafeta - 8., dwójki - 18.

PŚ 2013/2014 - Winterberg: sztafeta (mikst) - 5.; Whistler: sztafeta (mikst) - 10.; Park City: sztafeta (mikst) - 10.; Koeningssee: dwójki - 15., sztafeta (mikst) - 9.

MP - 2011: sztafeta (mikst) - 1.; 2012: sztafeta (mikst) - 1.; 2013: sztafeta (mikst) - 1.

 

Poręba Patryk - Dwójki, Sztafeta

Data ur.: 25 kwietnia 1992, Krynica Zdrój
Wzrost/Waga: 182 cm / 80 kg
Klub: AZS AWF Katowice
Trener: Marek Skowroński

Osiągnięcia:

MŚ - 2013: sztafeta - 8., dwójki - 18.

PŚ 2013/2014 - Winterberg: sztafeta (mikst) - 5.; Whistler: sztafeta (mikst) - 10.; Park City: sztafeta (mikst) - 10.; Koeningssee: dwójki - 15., sztafeta (mikst) - 9.

MP - 2011: sztafeta (mikst) - 1.; 2012: sztafeta (mikst) - 1., dwójki - 2.; 2013: sztafeta (mikst) - 1., dwójki - 3.

 

Wojtuściszyn Natalia - Jedynki, Sztafeta

Data ur.: 2 lutego 1993, Gorzów Wielkopolski
Wzrost/Waga: 165 cm / 63 kg
Klub: UKS Nowiny Wielkie
Trener: Jacek Zagozda, Marek Skowroński

Osiągnięcia:

PŚ 2013/2014 - Whistler: jedynki - 23.; Park City: sztafeta (mikst) - 10.; Koenigssee: jedynki - 16., sztafeta (mikst) - 9.

MŚ Jun. - 2012: jedynki - 16.; 2013: jedynki - 12.

Wielokrotna medalistka mistrzostw Polski w konkurencji jedynek.

 

Short track:


Maliszewska Patrycja - 1000 m, 500 m

Data ur.: 12 marca 1988, Białystok
Wzrost/Waga: 170 cm / 63 kg
Klub: ŁKS Juvenia Białystok
Trener: Dariusz Kulesza

Osiągnięcia:

ZIO - Vancouver 2010: 500 m - 29., 1500 m - 29.

ME - 2008: 500 m - 4., sztafeta - 4.; 2009: sztafeta - 6.; 2010: sztafeta - 6.; 2011: 500 m - 2., wielobój - 6., sztafeta - 5.; 2013: 500 m - 3., sztafeta - 3., wielobój - 6.

 

Skoki narciarskie:


Kot Maciej - skocznia duża (LH), druż., skocznia duża (LH), ind., skocznia normalna (NH), ind.

Data ur.: 9 czerwca 1991, Limanowa
Wzrost/Waga: 178 cm / 62 kg
Klub: AZS Zakopane
Trener: Kazimierz Długopolski, Łukasz Kruczek

Osiągnięcia:

MŚ - 2013: druż. - 3.

PŚ - 2013/2014: Klingenthal - 6.; Kussamo - 21.; Lillehammer - 5. i 27.; Titisee-Neustadt - 13., 10.; Engelberg - 21., 19.; Bad Mitterndorf - 19., 10.; Wisła - 23. (LH); Zakopane - 10. (LH)

TCS - 2013/2014: Oberstdorf - 28.; Garmisch-Partenkirchen - 17.; Innsbruck - 27.; Bischofshofen - 23.

 

Kubacki Dawid - skocznia duża (LH), druż., skocznia duża (LH), ind., skocznia normalna (NH), ind.

Data ur.: 12 marca 1990, Nowy Targ
Wzrost/Waga: 180 cm / 64 kg
Klub: TS Wisła Zakopane
Trener: Józef Jarząbek, Łukasz Kruczek

Osiągnięcia:

MŚ - 2013: druż. - 3.

PŚ - 2013/2014: Klingenthal - 22.; Titisee-Neustadt - 17.; Engelberg - 17. i 17.; Wisła - 28. (LH); Zakopane - 4. (druż.) i 38. (LH)

TCS - 2013/2014: Innsbruck - 47.; Bischofshofen - 35.

 

Stoch Kamil - skocznia duża (LH), druż., skocznia duża (LH), ind., skocznia normalna (NH), ind.

Data ur.: 25 maja 1987, Zakopane
Wzrost/Waga: 173 cm / 55 kg
Klub: LKS Ząb, LKS Poroniec Poronin, AZS Zakopane, WKS Zakopane
Trener: Edward Przybyła, Łukasz Kruczek

Osiągnięcia:

ZIO - Turyn 2006: NH - 16.; LH - 26.; druż. - 5.; Vancouver 2010: NH - 27; LH - 14; druż. - 6.

MŚ - 2013: ind. (LH) - 1.; druż. - 3.

PŚ klasyfikacja generalna 2012/2013 - 3.

PŚ 2013/2014 - Kuusamo - 10.; Lillehammer - 18. (LH), 20. (NH); Titisee-Neustadt - 2., 1.; Engelberg (1) - 2., Engelberg (2) - 1.; Wisła - 2. (LH); Zakopane - 4. (druż.), 17. (LH)

Turniej 4 Skoczni - 2013/2014: Oberstdorf - 13.

 

Ziobro Jan - skocznia duża (LH), druż., skocznia duża (LH), ind., skocznia normalna (NH), ind.

Data ur.: 24 czerwca 1991, Rabka Zdrój
Wzrost/Waga: 173 cm / 60 kg
Klub: WKS Zakopane
Trener: Edward Przybyła, Łukasz Kruczek

Osiągnięcia:

PŚ - 2013/2014: Klingenthal - 9.; Kuusamo - 37.; Lillehammer - 44.; Engelberg - 1., 3.; Wisła - 6. (LH); Zakopane - 4. (druż.), 21. (LH)

TCS - 2013/2014: Oberstdorf - 17.; Garmisch-Partenkirchen - 33.; Innsbruck - 24.; Bischofshofen: - 24.

 

Żyła Piotr - skocznia duża (LH), druż., skocznia duża (LH), ind., skocznia normalna (NH), ind.

Data ur.: 16 stycznia 1987, Cieszyn
Wzrost/Waga: 176 cm / 59 kg
Klub: KS Wisła Ustronianka
Trener: Jan Szturc, Łukasz Kruczek

Osiągnięcia:

MŚ - 2011: druż. (LH) - 5., ind. (LH) - 21., ind. (NH) - 19.; 2013: druż. - 3., ind. (LH) - 19., ind. (NH) - 23.

PŚ - 2013/2014: Klingenthal - 5.; Kuusamo - 30.; Lillehammer - 6., 26.; Titisee-Neustadt - 12., 15.; Engelberg - 6., 11.; Wisła - 12. (LH); Zakopane - 19. (LH)

TCS - 2013/2014: Oberstdorf - 24.; Bischofshofen - 21.

 

Snowboard:


Jodko Maciej - Snowboard cross

Data ur.: 24 listopada 1982, Rzeszów
Wzrost/Waga: 178 cm / 80 kg
Klub: AZS AWF Katowice
Trener: Mariusz Kufel

Osiągnięcia:

ZIO - Vancouver 2010: SBX - 28.

PŚ - 2013/2014: SBX - 9., SBX - 12.

PE - SBX: Puy-Saint-Vincent - 2.; Cortina d'Ampezzo - 7.

Międzynarodowe MP - SBX: Krynica Zdrój - 2.

 

Król Aleksandra - Slalom gigant równoległy, Slalom równoległy

Data ur.: 20 listopada 1990, Zakopane
Wzrost/Waga: 172 cm / 53 kg
Klub: KSF2 Dawidek Team
Trener: Paweł Dawidek

Osiągnięcia:

MP - Jurgów: PS - 2.; PGS - 2.

PŚ 2013/2014 - Moskwa: PS - 2.; Carezza: PSG - 25.

PŚ - 2013/2014 (klas. gen.): PS - 11.

PE - PS: Marianske Lazne - 4.; Racines - 3.

 

Ligocki Mateusz - Snowboard cross

Data ur.: 18 czerwca 1982, Cieszyn
Wzrost/Waga: 171 cm / 78 kg
Klub: AZS AWF Katowice
Trener: Paulina Ligocka, Mariusz Kufel

Osiągnięcia:

ZIO - Vancouver 2010: SBX - 29.; Turyn 2006: SBX - 20.

PŚ - Valmalenco 2008: SBX - 1., Veysonnaz 2013: SBX - 1.

FIS Międzynarodowe MP SBX: Krynica Zdrój - 1.

PE SBX: Peyragudes - 3., 1.; Cortina d'Ampezzo - 1., 1.

 

Ligocki Michał - Halpipe

Data ur.: 31 października 1985, Cieszyn
Wzrost/Waga: 177 cm / 71 kg
Klub: AZS AWF Katowice
Trener: Paulina Ligocka, Iwona Kotuła

Osiągnięcia:

ZIO - Vancouver 2010: HP - 38.; Turyn 2006: HP - 29.

FIS Międzynarodowe MP - HP: Les Deux Alpes - 2.

PŚ - 2010: Valmalenco - 1.

MP - Zakopane: BA - 1.; SBS - 2.

PŚ - 2013/2014 Ruka: HP - 38.

Uniwersjada - 2007: HP - 1.

 

Sztokfisz Karolina - Slalom gigant równoległy, Slalom równoległy

Data ur.: 15 lutego 1989, Zakopane
Wzrost/Waga: 159 cm / 62 kg
Klub: AZS Zakopane
Trener: Paweł Dawidek

Osiągnięcia:

MŚ - 2009: PGS - 15., PS - 17.

PŚ 2013/2014 - Bad Gastein: PS - 12.; Rogla: PGS - 15.

Uniwersjada - 2013: PGS - 6.

NCh 2013 - Chiesa in Valmalenco: PS - 3.; GS - 5.

MP - Jurgów: PS - 1.; PGS - 1.

 

Zając Joanna - Halfpipe

Data ur.: 13 września 1990, Limanowa
Wzrost/Waga: 165 cm / 58 kg
Klub: KS SKI Test Kraków
Trener: Iwona Kotuła

Osiągnięcia:

MŚ - 2013: Stoneham - 24.

Międzynarodowe MP - 2013: Les Duex Alpes - 3.

PŚ - 2009: Bardonecchia - 8., 12.; 2010: La Molina - 13.; 2011: Ruka - 6., Cardrona - 15.; 2013/2014: Ruka - 20., Stoneham - 21.

 

Łyżwiarstwo szybkie:


Bachleda-Curuś Katarzyna - 1000 m, 1500 m, 3000 m, Bieg drużynowy

Data ur.: 1 stycznia 1980, Sanok
Wzrost/Waga: 170 cm / 62 kg
Klub: LKS Poroniec Poronin
Trener: Krzysztof Niedźwiedzki

Osiągnięcia:

ZIO - Salt Lake City 2002: 3000 m - 26., 1500 m - 26.; Turyn 2006: 3000 m - 10., 1000 m - 8., 1500 m - 11., 5000 m - 16.; Vancouver 2010: 1000 m - 31., 1500 m - 15., druż. - 3.

MŚ w wieloboju - 2006: 500 m - 6.; 2008: 1500 m - 16.; 2009: 1500 m - 10.; 2010: 500 m - 8.

MŚ na dystansach - 2007: druż. - 7.; 2008: 1500 m - 8., druż. - 6.; 2009: 1500 m - 5, druż. - 8; 2013: 3000 m - 6., druż. - 2.

ME - 2005: 1500 m - 8.; 2006: 500 m - 4.,; 2007: 500 m - 6.; 2008: 1500 m - 7., wielobój - 8.; 2009: 1500 m - 8., wielobój - 8.; 2010: 1500 m - 8.

PŚ 2013/2014 Calgary: 3000 m - 8., druż. - 3.; Salt Lake City: 1500 m - 6.; Berlin: 1500 m - 2., druż. - 2., 3000 m - 4.

71 tytułów Mistrzyni Polski.

 

Bródka Zbigniew - 1000 m, 1500 m, Bieg drużynowy

Data ur.: 8 października 1984, Głowno
Wzrost/Waga: 183 cm / 85 kg
Klub: UKS Błyskawica Domaniewice
Trener: Mieczysław Szymajda, Wiesław Kmiecik

Osiągnięcia:

ZIO Vancouver - 2010: 1500 m - 27.

MŚ w wieloboju - 2010: 500 m - 8.; 2012: 500 m - 1., wielobój - 11.; 2013: 500 m - 1., 1500 m - 2., wielobój - 8.

MŚ na dystansach - 2011: 1500 m - 19., 2012: 1500 m - 9., 2013: 1000 m - 5., 1500 m - 6., druż. - 3.

PŚ (klasyfikacja generalna na 1500 m) - 2011: 16.; 2012 - 14., 2013 - 1.

ME - 2010: 500 m - 10., 1500 m - 11.; 2011: 500 m - 8., 1500 m - 4.; 2012: 500 m - 2., 1500 m - 7.; 2013: 500 m - 2., 1500 m - 2.

PŚ 2013/2014 - Calgary: druż. - 5., 1500 m - 8.; Astana: 1500 m - 3., 1000 m - 11.; Berlin: drużyna - 3., 1500 m - 2.

7 tytułów Mistrza Polski.

 

Czerwonka Natalia - 1000 m, 1500 m, 3000 m, Bieg drużynowy

Data ur.: 20 października 1988, Lubin
Wzrost/Waga: 177 cm / 70 kg
Klub: MKS Cuprum Lubin
Trener: Marian Węgrzynowski, Krzysztof Niedźwiedzki

Osiągnięcia:

ZIO - Vancouver 2010: 1500 m - 36.

MŚ na dystansach - 2011: 1500 m - 20., druż. - 7.; 2012: 1500 m - 10., druż. - 3., 2013: 1500 m - 17., druż. - 2.

ME - 2008: 500 m - 10.; 2011: 3000 m - 14.; 2012: 3000 m - 2., wielobój - 7.; 2013: 3000 m - 10.

PŚ - 2013/2014 Astana: 1500 m - 15.; Berlin: 1500 m - 17., druż. - 2.

Uniwersjada - 2009: druż - 3.; 2013: 1500 m - 2.

14 tytułów Mistrzyni Polski.

 

Druszkiewicz Sebastian - 5000 m, Bieg drużynowy

Data ur.: 14 czerwca 1986, Zakopane
Wzrost/Waga: 178 km / 72 kg
Klub: AZS Zakopane
Trener: Krzysztof Niedźwiedzki

Osiągnięcia:

ZIO - Vancouver 2010: 10000 m - 14.

Uniwersjada - 2013: Hrabin - 1. (sztafeta).

MP - 2013: 10000 - 3., 5000 m - 3., drużyna - 1.

AMŚ 2013: 10000 m - 2.

PŚ 2013/2014 Calgary: 5000 m - 47.; Salt Lake City: 5000 m - 47.; Astana: 5000 m - 47.; Berlin: 5000 m - 47.

 

Niedźwiedzki Konrad - 1000 m, 1500 m, Bieg drużynowy

Data ur.: 2 stycznia 1985, Warszawa
Wzrost/Waga: 180 cm / 87 kg
Klub: SN PTT Zakopane, AZS Zakopane, LKS Poroniec Poronin
Trener: Rafał Gąsior, Wiesław Kmiecik

Osiągnięcia:

ZIO - Turyn 2006: 1000 m - 13., 1500 m - 12.; Vancouver 2010: 500 m - 31.,1000 m - 27., 1500 m - 17.

MŚ w wieloboju - 2006 - 8.; 2008 - 18.; 2009 - 12.; 2010 - 10.; 2011 - 13.

MŚ na dystansach - 2009: 1500 m - 14.; 2011: 1500 m - 12.; 2012: 1500 m - 10.; 2013: 1500 m - 8., druż. - 3.

ME - 2010: 500 m - 1., 1500 m - 5.; 2011: 500 m - 1.; 2012: 500 m - 1., 1500 m - 14., 2013: 500 m - 1., 1500 m - 1.

PŚ (klasyfikacja generalna) - 2011: 1500 m - 18.; 2012: 1500 m - 9.; 2013: 1500 m - 7.

PŚ 2013/2014 - Calgary: drużyna - 5., 1500 m - 7.; Astana: 1000 m - 5.; Berlin: druż. - 3.

13 tytułów Mistrza Polski.

 

Nogal Artur - 500 m

Data ur.: 26 sierpnia 1990, Warszawa
Wzrost/Waga: 174 cm / 73 kg
Klub: LKS Poroniec Poronin
Trener: Rafał Gąsior, Wiesław Kmiecik

Osiągnięcia:

MŚ Juniorów - 2010: 500 m - 1.

PŚ Juniorów 2009/2010 - Collalbo: 500 m - 1., 1000 m - 1.; Berlin: 500 m - 1.

 

Szymański Jan - 1500 m, 5000 m, Bieg drużynowy

Data ur.: 2 marca 1989, Poznań
Wzrost/Waga: 180 cm / 77 kg
Klub: LKS Poroniec Poronin
Trener: Rafał Gąsior, Wiesław Kmiecik

Osiągnięcia:

 MŚ w wieloboju - 2011: 5000 m - 19.; 2012: 500 m - 6., 5000 m - 15.; 2013: 1500 m - 10., 5000 m - 14.

MŚ na dystansach - 2011: 5000 m - 11.; 2012: 5000 m - 14.; 2013: 5000 m - 15., drużyna - 3.

ME - 2012: wielobój - 11., 500 m - 7., 1500 m - 7.; 2013: 500 m - 6., 1500 m - 6.

PŚ 2013/2014 - Calgary: drużyna - 5., 1500 m - 14.; Berlin: drużyna - 3.

Uniwersjada - 2013: 1500 m - 1., 5000 m - 1.

 

Waś Artur - 500 m

Data ur.: 27 marca 1986, Warszawa
Wzrost/Waga: 192 cm / 90 kg
Klub: LKS Poroniec Poronin
Trener: Rafał Gąsior, Wiesław Kmiecik

Osiągnięcia:

 ZIO - Turyn 2006: 500 m - 32.

MŚ w sprincie - 2011: 500 m - 31.; 2012: 500 m - 7.; 2013: 500 m - 7.

MŚ na dystansach - 2013: 500 m - 11.

PŚ 2013/2014 - Calgary: 500 m - 16.

 

Woźniak Katarzyna - 5000 m, Bieg drużynowy

Data ur.: 5 października 1989, Warszawa
Wzrost/Waga: 173 cm / 61 kg
Klub: WTŁ Stegny Warszawa
Trener: Norbert Kwiatkowski, Krzysztof Niedźwiedzki

Osiągnięcia:

 ZIO Vancouver 2010: 3000 m - 28., druż. - 3.

MŚ w wieloboju - 2012: 1500 m - 19.; 2013: 1500 m - 19.

MŚ na dystansach - 2012: 1500 m - 18.

ME - 2010: 1500 m - 12., 3000 m - 13.; 2012: wielobój - 11., 3000 m - 11.; 2013: 500 m - 15.

PŚ 2013/2014 - Calgary: druż. - 3.

Mistrzyni Polski w wieloboju 2013.

 

Złotkowska Luiza - 1000 m, 1500 m, 3000 m, Bieg drużynowy

Data ur.: 25 maja 1986, Warszawa
Wzrost/Waga: 160 cm / 52 kg
Klub: LKS Poroniec Poronin
Trener: Rafał Gąsior, Witold Mazur

Osiągnięcia:

 ZIO Vancouver 2010: 3000 m - 24., druż. - 3.

MŚ w wieloboju - 2011: 3000 m - 15.; 2013: 500 m - 11.

MŚ na dystansach - 2011: 5000 m - 12., drużyna - 7.; 2012: 1500 m - 21., druż. - 3.; 2013: 1500 m - 16., druż. - 2.

ME 2009: 3000 m - 14.; 2010: 1500 m - 9.; 2011: 1500 m - 11., wielobój - 9.; 2012: 1500 m - 14.; 2013: 500 m - 12.

PŚ 2013/2014 Calgary: drużyna - 3.; Salt Lake City: 1500 m - 13.; Astana: 1500 m - 5.; Berlin: 1500 m - 10., druż. - 2.

11 tytułów Mistrzyni Polski.