Polonijna szkoła dla dzieci

 
Niedawno ruszyły zapisy do Polonijki - polskiej szkoły internetowej, pomagającej dzieciom poznawać świat w języku ojczystym. Dlaczego warto? W jaki sposób polonijna szkoła internetowa może pomóc Twojej rodzinie w przekazywaniu dziecku języka ojczystego i rodzimych tradycji, rozszerzaniu wiedzy o świecie czybezstresowym powrocie do kraju?

Namiastka Polski w Twoim domu

W niełatwym zadaniu, jakim jest polska edukacja dzieci mieszkających poza granicami kraju, pomocną dłoń do rodziców wyciąga Polonijka.

Polonijka to innowacyjna szkoła on-line dla dzieci w wieku od 5 do 15 lat mieszkających zagranicą.

To rozwiązanie, które ułatwia dzieciom zaprzyjaźnienie się z polskim językiem,historią, geografią, a także z polskimi obyczajami, tradycją i kulturą.

zapisy.polonijka.edu.pl/rejestracja

Nauka w Polonijce to dobry sposób na rozwinięcie umiejętności językowych i wzbogacenie słownictwa, szansa na poszerzenie wiedzy o ojczyźnie czy poznanie rówieśników z całego świata, a także okazja do zacieśnienia relacji ze swoją pociechą.

Jak wygląda nauka?

Uczniowie Polonijki otrzymują dostęp do innowacyjnych narzędzi, e-lekcji i materiałów edukacyjnych.

Na Internetowej Platformie Edukacyjnej, funkcjonującej na licencji Polskich Szkół Internetowych Libratus, można znaleźć liczne repetytoria, scenariusze lekcji iporadniki nauki, które ułatwiają przyswajanie wiedzy, umożliwiając przyjemną i praktyczną naukę. Do dyspozycji uczniów zostają oddane angażujące pomoce naukowe, m.in.: filmiki edukacyjne, multimedialne prezentacje, czy gry i zabawy, przynoszące uczniom radość isatysfakcję, dzięki którym nauka staje się bardziej efektywna.

Doskonałym urozmaiceniem tradycyjnego nauczania jest również program “Kolega z ławki”, który pozwala dziecku napoznawanie innych kultur i obyczajów poprzez zawieranie znajomości i utrzymywanie stałego kontaktu z rówieśnikami z różnych zakątków świata.

Kształcenie z pomocą Internetowej Platformy Edukacyjnej to także świetny sposób nazacieśnienie relacji - dzięki wspólnym lekcjom rodzice mają okazję spędzić więcej czasu ze swoimi dziećmi.

Lekcje z polskimi nauczycielami

Oprócz materiałów edukacyjnych uczniowie mają do dyspozycji również Webinaria –cotygodniowe lekcje on-line, prowadzone przez polskich nauczycieli. Spotkania webinaryjne to nie tylko możliwość realizowania podstawy programowej z polskiej szkoły, ale także aktywny udział w lekcji na żywo oraz bezpośrednia interakcja z nauczycielem. Lekcje prowadzone przez polskich pedagogów wzbogacone są o liczne prezentacje, gry, zabawy, animacje czy filmy, a dodatkową motywację do nauki stanowią nagrody i niespodzianki oraz konkursy i zadania dodatkowe, w które dzieci ochoczo się angażują.

Dodatkowo, spotkania są nagrywane i udostępniane na Internetowej Platformie Edukacyjnej, dzięki czemu do każdej lekcji można wrócić w dowolnym momencie. W Polonijce odbywają się również zajęcia w trzyosobowych grupach, na których uczeń w kameralnym gronie ma możliwość poszerzenia swojej wiedzy oraz dokładniejszego zrozumienia danego zagadnienia. Dodatkowo, szkoła daje rodzicom możliwość kontaktu z Telefoniczną Pomocą Dydaktyczną, którą tworzą doświadczeni nauczyciele. Rozmowa i indywidualne konsultacje pomagają wdrożyć rozwiązania, dzięki którym można znaleźć najlepsze metody nauki, dopasowane do predyspozycji dziecka oraz zmotywować pociechę do zdobywania wiedzy i uczyć efektywniej.

Zależy Ci na tym, aby Twoje dziecko miało regularny kontakt z językiem ojczystym? Mogło swobodnie porozumieć się z rodziną w Polsce? Chciałabyś, aby dobrze znało zasady gramatyki i ortografii? Poznało polską historię, kulturę i tradycje?

Nie czekaj – zapisz je do Polonijki - Polonijnej Szkoły Podstawowej i wspólnie rozpocznijcie fascynującą przygodę z językiem polskim!

zapisy.polonijka.edu.pl/rejestracja