Polvision

HISZPANIA !!!

Reprezentacja Hiszpanii wygrała z Włochami 4:0 i zdobyła piłkarskie mistrzostwo Europy. Bramki strzelali David Silva (14 minuta), Jordi Alba (41 minuta), Fernando Torres (84 minuta) i Juan Mata (88 minuta). Mecz toczył się w bardzo szybkim tempie. Jedną z kluczowych sytuacji była ta z 67 minuty. Z powodu kontuzji uda, z boiska musiał zejść Thiago Motta. Ponieważ Cesare Prandelli wykorzystał wcześniej trzy przysługujące mu zmiany, Włosi musieli grać do końca spotkania w osłabieniu. Był to bez wątpienia najlepszy mecz Hiszpanów na tym turnieju. Zawodnicy z Półwyspu Iberyjskiego grali tak, jak cztery lata temu, podczas mistrzostw Europy w Austrii i Szwajcarii i tak jak dwa lata temu na mistrzostwach świata w Republice Południowej Afryki. Długo przetrzymywali piłkę i budowali akcję, jednak nie tracili przy tym na dynamice i stwarzali wiele sytuacji podbramkowych.
Hiszpanie wygrywając turniej Euro 2012, przeszli do historii. Jako pierwsi obronili tytuł mistrza Europy i jako pierwsi stawali na najwyższym stopniu podium na trzech kolejnych turniejach.
Następne mistrzostwa Europy odbędą się za 4 lata we Francji.