Polamer Inc
Polvision

Webb będzie sędziował finał

Anglik Howard Webb będzie rozjemcą niedzielnego finału mistrzostw świata, w którym zagrają Hiszpania z Holandią. Spotkanie o trzecie miejsce pomiędzy Urugwajem a Niemcami poprowadzi Benito Archundia z Meksyku.

Były policjant sędziował także finał Ligi Mistrzów w Madrycie pomiędzy Interem a Bayernem Monachium. Jego asystentami podczas meczu na stadionie Soccer City w Johannseburgu będą Darren Cann i Michael Mullarkey. Wcześniej ta trójka prowadziła mecze fazy grupowej Hiszpania - Szwajcaria (0:1) i Słowacja - Włochy (3:2), a także spotkanie 1/8 finału pomiędzy Brazylią a Chile (3:0). Poprzednim Anglikiem, który sędziował decydujące spotkanie mundialu był Jack Taylor w 1974 roku.

Webb jest dobrze znany w Polsce. W meczu Euro 2008 z Austrią najpierw uznał bramkę ze spalonego Rogera Guerreiro, a w doliczonym czasie gry podyktował kontrowersyjnego karnego. Gospodarze mistrzostw Europy go wykorzystali i spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Premier Donald Tusk powiedział o tej sytuacji: "Chciałem zabić".