Polamer Inc
Polvision

Van Marwijk: Nie interesuje mnie, że Hiszpanie są faworytami

W czwartek selekcjoner reprezentacji Holandii, Bert van Marwijk, stwierdził, że Hiszpania jest najlepszą drużyną na świecie. Tymczasem w piątek opiekun "Oranje" przyznał, że nie obawia się starcia w finale mistrzostw świata.

- Nie interesuje mnie nawet to, że cały świat mówi, że oni są faworytami. Będzie to mecz pomiędzy drużynami, które chcą i są w stanie wygrać. Szanujemy Hiszpanię, ale się ich nie obawiamy, mamy wiarę we własne umiejętności. Zwycięstwo z Hiszpanią jest dla nas wielkim wyzwaniem - oznajmił Van Marwijk.

Holenderski trener potwierdził jednak, że potrafi trzeźwo ocenić potencjał obu ekip: - W tym momencie uważam, że Hiszpanie grają tylko trochę bardziej atrakcyjnie od nas. Mimo że gramy podobnie do nich, w kilku elementach mają nad nami przewagę. Bardzo dobrze radzą sobie zarówno z piłką, jak i bez piłki, kiedy to reagują bardzo szybko. Dlatego też może to być bardzo interesujący mecz, bo spotkają się dwa zespoły, które chcą grać w piłkę.

Decydujące spotkanie mistrzostw świata w RPA rozpocznie się w niedzielę o godzinie 20:30 na Soccer City Stadium w Johannesburgu.