Polamer Inc
Bilety . com

Patrick Vieira zakończył reprezentacyjną karierę

Pomocnik Manchesteru City, Patrick Vieira ogłosił zakończenie reprezentacyjnej kariery. Doświadczony Francuz chce skupić się wyłącznie na występach w barwach "The Citizens".

Były zawodnik m.in. Interu Mediolan i Arsenalu Londyn był bardzo rozczarowany brakiem powołania ze strony Raymonda Domenecha do kadry na mistrzostwa świata w RPA. Ostro krytykowanego od wielu miesięcy szkoleniowca zastąpił obecnie Laurent Blanc, Vieira nie zamierza jednak kontynuować gry w zespole "Trójkolorowych". - Myślę już wyłącznie o występach w barwach City. Chcę dać swojej drużynie jak najwięcej i odwdzięczyć się za zaufanie - podkreślił.

Pomocnik "The Citizens" z uwagą śledził natomiast poczynania reprezentacji Francji w afrykańskim turnieju. - Wybrałem się, by obejrzeć grę moich kolegów z nadzieją, że uda im się pokazać z dobrej strony. Niestety, mundial zakończył się dla nas zupełnie inaczej. Jestem równie zawiedziony jak wszyscy kibice w naszym kraju - przyznał Vieira. - To dla naszej kadry trudny okres. Wszyscy liczyliśmy, że uda jej się wywalczyć awans do kolejnej fazy, ale ostatecznie tak się nie stało.

34-latek w barwach drużyny "Trójkolorowych" zadebiutował w 1997 roku w meczu z Holandią i był jej zawodnikiem w czasie zakończonych triumfem mistrzostw świata w 1998 roku oraz mistrzostw Europy dwa lata później.