Polamer Inc
Bilety . com

W Chinach rośnie liczba pacjentów asymptomatycznych

W Chinach w ciągu doby zarejestrowano 39 zachorowań związanych z koronawirusem. Jednocześnie obecność patogenu wykryto u 78 osób, u których nie występowały objawy COVID-19. 

Rośnie liczba asymptomatycznych przypadków. W ciągu ostatniej doby w Chinach stwierdzono 78 zakażeń u osób, u których nie występują objawy COVID-19. Dzień wcześniej było 47 takich przypadków. 

W całych Chinach wykryto jedno zakażenie lokalne - w prowincji Guangdong. W czterech dzielnicach Kantonu, Shenzhen i Jieyang ponownie podwyższono z niskiego na średni poziom zagrożenia epidemiologicznego. W Guangdong wcześniej wykryto 5 lokalnych przypadków zakażenia koronawirusem. W Shenzhen obecność patogenu potwierdzono u osoby, która wróciła z prowincji Hubei będącej epicentrum zakażeń. 

Ponad tydzień temu w Hubei zniesiono kwarantannę. W konsekwencji wznowiono połączenia kolejowe większości miast prowincji z pozostałymi regionami Chin. We środę kwarantanna ma być zniesiona w Wuhan. Do miasta mogą wjeżdżać podróżni z innych części kraju. Od środy także mieszkańcy miasta będą mogli z niego wyjeżdżać. 

(IAR)