Polamer Inc
Bilety . com

USA: walka z koronawirusem

Stany Zjednoczone przygotowują się na ciężki tydzień w walce z epidemią koronawirusa. Liczba zakażonych przekroczyła 330 tysięcy, codziennie umiera ponad tysiąc osób. Prezydent Donald Trump powiedział jednak Amerykanom, że „widać światło w tunelu”.

 

 W tej chwili najtrudniejsza sytuacja jest w stanach Nowy Jork, New Jersey, Luizjana, Michigan i Illinois. W pozostałych częściach USA liczba przypadków koronawirusa jest mniejsza. Stan Waszyngton zwrócił nawet do rezerw strategicznych 400 respiratorów, a stan Oregon przekazał 140 respiratorów do Nowego Jorku. Podczas briefingu w Białym Domu rządowi eksperci ostrzegali przed trudnym tygodniem. Podkreślali jednak, że za tydzień - dwa liczba ofiar śmiertelnych może zacząć spadać. „Zaczynamy dostrzegać światło w tunelu. Mam nadzieję, że w niezbyt odległej przyszłości będziemy dumni z pracy jaką wykonaliśmy. Oczywiście trudno się cieszyć gdy tak wiele osób umiera. Ale będziemy dumni z tego, że liczbę ofiar śmiertelnych utrzymamy na maksymalnie niskim poziomie” - mówił prezydent USA. Członkini rządowego zespołu antykryzysowego dr. Deborah Birx powiedziała, że liczba nowych hospitalizacji zaczyna się stabilizować ale na ostateczne wnioski jeszcze za wcześnie. 

 W ubiegłym tygodniu prezydent Donald Trump przedstawił prognozę według której epidemia koronawirusa może spowodować w USA od 100 do 240 tysięcy ofiar śmiertelnych. 

(IAR)