Polamer Inc
Bilety . com

Polska: przedstawiono sztab wyborczy prezydenta Andrzeja Dudy

Szefową sztabu programowego prezydenta Andrzeja Dudy została Beata Szydło, a szefem sztabu organizacyjnego Joachim Brudziński. W Warszawie zaprezentowano sztab wyborczy ubiegającego się o reelekcję prezydenta.

Szefową kampanii została Jolanta Turczynowicz-Kieryłło - informował dziennikarzy rzecznik sztabu wyborczego Adam Bielan. "Wszystkie osoby, które pełnią funkcję w sztabie, to była osobista decyzja pana prezydenta" - zaznaczył rzecznik. Dodał, że jutro około południa na trasę wyruszy Dudabus. Odwiedzi Kutno, Turek, Łowicz.

Podczas prezentacji sztabu prezydent Andrzej Duda apelował o kampanię opartą na szacunku i kulturze. "Ja proszę o to, żeby nie było takich sytuacji, jak niedawno mieliśmy miejsce w Pucku, czy takich sytuacji jak mieliśmy ostatnio miejsce niestety w polskim Sejmie. Żeby nie było obrażających gestów obscenicznych, żeby nie było obrażających słów" - mówił prezydent. "Mam nadzieję, że ta kampania będzie kampanią, w której wszyscy pokażemy, że nie zgadzamy się z takimi działaniami i że politykę można prowadzić inaczej, a walka wyborcza oznacza także i kulturę" - dodał Andrzej Duda.

Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja.

(IAR)