Polamer Inc
Bilety . com

Polska: CBA w mieszkaniu M. Banasia

Centralne Biuro Antykorupcyjne weszło do mieszkań prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia i jego córki. Informację podał portal Onet. Nieoficjalnie potwierdziły ją Polskiemu Radiu dwa źródła. 

 

Rzecznik Prokuratury Regionalnej w Białymstoku, która prowadzi śledztwo w sprawie nieprawidłowości w oświadczeniu majątkowym szefa NIK, Paweł Sawoń powiedział, że od rana są prowadzone czynności w sprawie tego śledztwa. Dodał, że "na zlecenie prokuratury funkcjonariusze CBA wykonują czynności związane z przeszukaniem kilku miejsc". Zastrzegł, że prokuratura nie udziela informacji w sprawie nazwisk i adresów. 

Biuro prasowe Najwyższej Izby Kontroli na razie nie komentuje sprawy. 

Marian Banaś został wybrany na sześcioletnią kadencję prezesa NIK w sierpniu ubiegłego roku. Wcześniej był ministrem finansów a także szefem Krajowej Administracji Skarbowej. We wrześniu stacja TVN podała, że prezes NIK zaniżał w oświadczeniach majątkowych dochody z wynajmu kamienicy w Krakowie. W opublikowanym materiale była również mowa o powiązaniach ze stręczycielami, wynajmującymi lokale w tej kamienicy. Pod koniec roku Prokuratura Regionalna w Białymstoku rozpoczęła śledztwo w sprawie ewentualnych nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych i deklaracjach podatkowych Mariana Banasia. 

(IAR)