Polamer Inc
Bilety . com

Orkan "Ciara" atakuje Niemcy

Orkan "Ciara", który od wczoraj atakuje Niemcy, spowodował liczne straty materialne. W wyniku huraganu wiele osób zostało rannych, w tym kilka ciężko. Niemiecka kolej wstrzymała ruch wszystkich pociągów, zablokowanych jest wiele kilometrów dróg. Odwołano większość lotów. Orkan sieje spustoszenie w centralnych i południowych landach.

 

 Jeszcze wczoraj w całych Niemczech wstrzymano ruch pociągów dalekobieżnych i regionalnych. Utrudnienia w ruchu będą trwały do końca dnia. Większość niemieckich lotnisk wstrzymało lub ograniczyło ruch samolotów. Lufthansa z monachijskiego lotniska zawiesiła do 13.00 wszystkie loty kontynentalne, a do 14.00 - międzykontynentalne. 

 We Frankfurcie nad Menem wichura przewróciła duży dźwig budowlany, który - upadając - uszkodził katedrę. W Hamburgu ze względu na huragan zamknięto wiszący most drogowy Koehlbrandbruecke. W większości miast Bawarii, Hesji, Dolnej Saksonii oraz Badenii Wirtembergii odwołano zajęcia w szkołach.  

Służby meteorologiczne prognozują, że silne wiatry mogą spowodować tak zwaną cofkę na rzece Łaba, a to może spowodować podtopienie hamburskiego portu i część miasta.

(IAR)