Polamer Inc
Bilety . com

Sapporo: odsłonięto lodowy pomnik Chopina

W japońskim Sapporo podczas jednego z największych na świecie Festiwali Śniegu odsłonięto wykonaną z lodu i śniegu kopię Pałacu na Wyspie oraz pomnika Fryderyka Chopina z warszawskich Łazienek. To inicjatywa Ambasady Rzeczpospolitej i Instytutu Polskiego w Tokio mająca na celu promocję Polski w Japonii. 

 

 Co roku podczas Festiwalu Śniegu przyjeżdża do Sapporo około dwóch milionów turystów. W czasie każdego festiwalu są prezentowane najbardziej znane obiekty architektoniczne na świecie. 

 W tym roku - ze względu na 100-lecie nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską i Japonią, a także zbliżający się XVIII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny imienia Fryderyka Chopina w Warszawie - specjalną uwagę poświęcono naszemu krajowi. Z tego powodu w Sapporo powstał lodowy Pałac na Wyspie i Pomnik Chopina. Obiekty te wyznaczają Plac Polski, gdzie w najbliższych dniach odbędą się wydarzenia promujące polską kulturę - występ grupy tanecznej z Hokkaido, specjalizującej się w polskich tańcach folklorystycznych oraz recital chopinowski w wykonaniu pianisty Michała Sobkowiaka. 

 W czasie festiwalu odbędzie się również 47. Międzynarodowy Konkurs Rzeźby Śniegowej, podczas którego wystąpi także drużyna z Polski - rzeźbiarze z ASP w Gdańsku. 

(IAR), Twitter: Poland.pl