Polamer Inc
Bilety . com

490 ofiar koronawirusa w Chinach

Jest już 490 ofiar śmiertelnych koronawirusa w Chinach. Zarażonych jest ponad 23 300 osób. Wirus obecny jest już w dwudziestu czterech krajach świata, ale poza Chinami liczba zarażeń nie rośnie w tak gwałtownym tempie. 

 

 Chińska Narodowa Komisja Zdrowia poinformowała, że w ciągu ostatniej doby odnotowano kolejne 65 przypadków śmiertelnych zakażenia koronawirusem. Liczba nowych zarażeń wzrosła zaś do prawie 3900. 

 W Wuhan rozpoczął działanie pierwszy z dwóch wielkopowierzchniowych szpitali na 1000 łóżek.
Budowa drugiego, który będzie mógł przyjąć 1600 pacjentów, ma ma być ukończona dzisiaj. Władze Wuhan przekształcają też w tymczasowe szpitale budynki użyteczności publicznej, głównie kryte stadiony, centra sportowe i wystawiennicze. W sumie na potrzeby tymczasowych placówek medycznych zaadaptowanych ma zostać 11 budynków, które pomieszczą około 10 000
pacjentów. 

 Kolejne kraje ewakuują swoich obywateli z Wuhan. Dodatkowe samoloty wyśle Wielka Brytania i Stany Zjednoczone. Po stwierdzeniu pierwszego przypadku śmiertelnego zarażenia wirusem w Hongkongu, połączenia lotnicze z byłą brytyjską kolonią zawiesiły dwie linie lotnicze z USA - American Airlines i United.

(IAR)