Polamer Inc
Bilety . com

Orędzie prezydenta Trumpa

W dorocznym orędziu o stanie państwa prezydent Donald Trump oświadczył, że sytuacja Stanów Zjednoczonych nigdy nie była tak dobra jak obecnie. Amerykański przywódca podkreślał sukcesy gospodarcze swego kraju i zapewniał, że jego kraj czeka świetlana przyszłość. 
Głównym motywem przemówienia Donalda Trumpa były sukcesy gospodarcze Stanów Zjednoczonych.

"Z radością chciałem poinformować, że nasza gospodarka nigdy nie była w tak dobrej kondycji, nasze siły zbrojne są odbudowane, nasze granice są zabezpieczone, nasze rodziny mają się dobrze, nasza duma została przywrócona” - mówił prezydent USA wskazując na rekordowo niskie bezrobocie, miliony nowych miejsc pracy, wzrosty na giełdzie i podwyżki płac. „Stan naszego kraju jest najlepszy w historii” - mówił prezydent USA. 

Jako swoje sukcesy Donald Trump wymienił renegocjacje umów handlowych z Meksykiem i Kanadą oraz pierwszy etap porozumienia z Chinami, wprowadzenie płatnych urlopów macierzyńskich i niezależność energetyczną kraju. Mówił także, ze realizuje obiecaną budowę muru na granicy z Meksykiem.

Donald Trump powiedział, że jego zasługą jest zwiększenie budżetów obronnych krajów NATO. Amerykański przywódca skrytykował Kubę i Wenezuelę, ostrzegł wrogów Ameryki i zażądał od Iranu rezygnacji z próby wyprodukowania broni jądrowej.

W trwającym ponad godzinę przemówieniu Donald Trump mówił, że przywraca przywództwo Ameryki w świecie.  
Prezydent USA zadeklarował wsparcie demokracji na Kubie, w Wenezueli i Nikaragui. Wskazał wówczas na siedzącego wśród specjalnych gości przywódcę wenezuelskiej opozycji Juana Guaido. "Proszę przekazać narodowi wenezuelskiemu, że mają poparcie Amerykanów w walce o wolność” - mówił Donald Trump określając Guaido prawdziwym i prawowitym prezydentem Wenezueli.

Mówiąc o NATO amerykański prezydent stwierdził, że członkowie Paktu wreszcie wydają tyle, ile należy na obronność. "Zwiększyłem wpłaty krajów NATO o 400 miliardów dolarów, a liczba krajów spełniających minimalne wymagania podwoiła się” - podkreślił. Donald Trump przypomniał zabicie irańskiego generała Ghasema Sulejmaniego i ostrzegł innych wrogów Ameryki. "Nigdy nie uciekniecie przed naszą ręką sprawiedliwości. Atakując naszych obywateli zrzekacie się prawa życia” - mówił. Prezydent USA powiedział, że Iran musi wyrzec się broni masowego rażenia i dopóki tak się nie stanie, nie zrezygnuje z sankcji wyniszczających irańską gospodarkę. 

(IAR), Facebook: Donald J. Trump