Polamer Inc
Bilety . com

Więcej ofiar koronawirusa w Chinach

Do 425 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych zakażenia koronawirusem w Chinach. Zarażonych jest ponad 20 000 osób. Według prognoz chińskich epidemiologów liczby te będą rosły, gdyż wciąż nie mamy do czynienia ze szczytem zachorowań. 

 

 Najtrudniejsza sytuacja jest w prowincji Hubei i mieście Wuhan, gdzie ubiegłej doby zmarło jak dotąd najwięcej - 64 pacjentów. Miasto Wuhan jest pierwotnym ogniskiem zakażeń koronawirusem. Chińskie władze poinformowały dziś o pierwszej ofierze śmiertelnej zarażenia koronawirusem w Hongkongu. Zmarły to 39-letni mężczyzna, który wcześniej przebywał w Wuhan. 

 Chińskie linie lotnicze otrzymały polecenie, aby nie zawieszać połączeń do państw, które jeszcze nie wprowadziły zakazu wjazdu obywatelom Chińskiej Republiki Ludowej. Do tej pory połączenia z Chinami zawiesiło 46 towarzystw lotniczych. Część państw, m.in. Singapur, Stany Zjednoczone i Izrael nie wpuszczają też na swoje terytorium osób, które w ciągu 14 dni poprzedzających podróż, znajdowały się na terytorium Chin.

(IAR)