Polamer Inc
Bilety . com

Londyn: ZOO świętuje Dzień Kubusia Puchatka

Dziś Dzień Kubusia Puchatka, przypadający w rocznicę urodzin jego twórcy, A. A. Milne'a. Dzień obchodzony jest szczególnie przez londyńskie ZOO, gdzie mieszkała Winnie - pierwowzór bohatera słynnych powieści.

Przed przybyciem na Wyspy, Winnnie stała się maskotką oddziału kanadyjskiej armii. "W 1914 roku Winnie przybyła z nimi do Londynu. Opiekun, pułkownik Harry Coulborn udając się na front, zostawił ją pod opieką naszego ogrodu" - mówi Alastair Wilkinson z londyńskiego ZOO. I dodaje, że Winnie miała też wyjątkowego fana: Christophera Robina, czyli syna A. A. Milne'a, który napisał dla swego dziecka książki o przygodach futrzaka. "Mamy fotografię, na której stoją koło siebie ramię w ramię, Christopher głaszcze Winnie. Świetnie się dogadywali" - podkreśla rozmówca Polskiego Radia. "Trochę się od tego czasu zmieniło. Wtedy do zwierzaków można się było zbliżyć o wiele bardziej niż dziś" - mówi Alastair Wilkinson.

W ogrodzie znajduje się pomnik misia, który ma wyraźnie wytarty nos. Powód? Podobno szczęście przynosi potarcie się Kubusiem na nosy. 
A dziś londyńskie ZOO, w którym mieszkał najbardziej literacki miś świata, wpuszcza dzieci za darmo. Jest jednak jeden warunek: trzeba przynieść swoją kubusiową maskotkę.

(IAR)