Polamer Inc
Wigilia

TYLKO U NAS: tak Polonia w Chicago świętowała niepodległość (WIDEO)

W Chicago odbyły się już najważniejsze wydarzenia, związane z Narodowym Świętem Niepodległości. W uroczystościach uczestniczyła delegacja z Polski.

Obchody rozpoczęły się od mszy świętej za ojczyznę w Polskiej Misji Duszpasterskiej pod wezwaniem Świętej Trójcy. W historycznym kościele Polonia modli się podczas najważniejszych wydarzeń, związanych z dziejami kraju. We mszy uczestniczyła liczna grupa młodzieży, w tym harcerze.


"To niezwykły obraz trwałości polskich tradycji. Ponad sto lat temu na schodach tej świątyni gromadzili ich rówieśnicy, idąc walczyć w Błękitnej Armii o wolność i niepodległość Polski" - mówił prezes Instytutu Pamięci Narodowej Jarosław Szarek.

Wraz z polską delegacją odwiedził on inny historyczny kościół pod wezwaniem świętego Stanisława Kostki. Złożył tam kwiaty pod tablicą poświęconą ochotnikom ze Stanów Zjednoczonych, którzy walczyli w pierwszej wojnie światowej.


Część Polonii świętowała na sportowo podczas Biegu Niepodległości. Wydarzenia związane z Narodowym Świętem Niepodległości zostaną zakończone obchodami Dziedzictwa Polskiego. Spotkanie na jednym z uniwersytetów w Chicago organizuje Rada Nauczycieli Polonijnych.

 

Portal polskieradio.com