Polamer Inc
Wigilia

Polska: od dziś ruch bezwizowy ze Stanami Zjednoczonymi

Zniesienie wymogu wizowego dotyczy podróży na okres do 90 dni w celach turystycznych i służbowych.


Dołączenie Polski do amerykańskiego programu Visa Waiver było możliwe dzięki niskiemu współczynnikowi odmów przy składaniu wniosków wizowych. Te dokumenty składali Polacy po obu stronach Atlantyku - przypominał prezydent Andrzej Duda dziękując rodakom za zaangażowanie w akcję: "Rzeczywiście udało się to osiągnąć w święto naszej niepodległości. Ma to swoją symbolikę i ja się z tego powodu bardzo cieszę. Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy się do tego przyczynili. Myślę, że to jest taka dobra wiadomość, która z pewną radością wprowadza nas także w nowy 2020 rok" - podkreślał Andrzej Duda.
Polaków do odwiedzenia Stanów Zjednoczonych zachęca amerykańska ambasador w naszym kraju Georgette Mosbacher. Amerykańską Polonię zachęca też do odwiedzenia kraju swoich przodków: "Chcę pogratulować Polakom. Tym 38 milionom w Polsce i niemal 10 w Stanach Zjednoczonych. Prezydent Duda wytłumaczył mi podczas jednej z naszych pierwszych rozmów, jak ważna była dla Polaków sprawa wiz. Mówił że chodzi tu o waszą narodową dumę" - mówiła ambasador Mosbacher.
Zamiast wiz Polacy przed podróżą do USA muszą zarejestrować się internetowo w amerykańskim systemie ESTA.Koszt rejestracji to 14 dolarów. Uzyskane w ten sposób pozwolenie na wjazd będzie ważne przez 2 lata.


(IAR)