Polamer Inc
Bilety . com

Ambasador Mosbacher do Polonii ws. Visa Waiver (AUDIO)

 

Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce odbyła telekonferencję na temat programu Visa Waiver. W rozmowie z przedstawicielami wybranych polonijnych mediów w USA, Georgette Mosbacher tłumaczyła okoliczności swoich działań i zasady ruchu bezwizowego. Polskie Radio 1030 Chicago było jednym z uczestników telekonferencji. 
Amerykańska ambasador na początku zdradziła, że od lat łączą ją bliskie relacje z polską społecznością w USA. Ma to związek z dorastaniem w miejscowości niedaleko Chicago. Tłumacząc swoje działania w sprawie zniesienia wiz, powiedziała że zrozumiała wagę tej sprawy po objęciu placówki w Warszawie.
"Podczas pierwszego spotkania z prezydentem Andrzejem Dudą, wytłumaczył mi znaczenie ruchu bezwizowego dla Polaków. Powiedział coś, co bardzo mnie poruszyło, że to sprawa narodowej dumy" - mówiła  Georgette Mosbacher 
Ujawniając okoliczności działań, zwróciła uwagę na wrześniowe spotkanie prezydentów Donalda Trumpa i Andrzeja Dudy w Nowym Jorku. Miało wtedy paść pytanie, czy sprawę można rozwiązać tak, żeby Polacy mogli odwiedzać rodziny w USA już w zbliżające się święta Bożego Narodzenia. 
Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce tłumaczyła też techniczne aspekty związane z wypełnianiem wniosków o podróż w komputerowym systemie ESTA. Zwracała uwagę, że przyznawanej pozwolenia, dotyczące ruchu bezwizowego, trzeba będzie odnawiać co dwa lata. 

 

Portal polskieradio.com


Telekonferencja Georgette Mosbacher