Polamer Inc
Polvision

Gazeta Polska: władze Warszawy wspierają kontrowersyjną fundację

Tygodnik "Gazeta Polska" pisze o wsparciu, jakie udzielił Urząd Miasta Warszawy fundacji ReFForm i jej personalnych powiązaniach z właścicielami sieci sex shopów. Wcześniej tygodnik donosił, że na organizacje LGBT przeznaczono z miejskich pieniędzy w czasie 10 miesięcy rządów Rafała Trzaskowskiego 876 tysięcy złotych. "To więcej niż w trakcie całej wcześniejszej kadencji Hanny Gronkiewicz-Waltz” - podkreślił tygodnik.


Gazeta pisze w tym kontekście o Fundacji ReFForm. W 2018 roku otrzymała kilka tysięcy złotych miejskich dotacji, ale następnie na dwuletni projekt wsparcia nosicieli wirusa HIV w Warszawie otrzymała wraz z czterema innymi organizacjami 345 tysięcy.


Według ustaleń tygodnika, Fundacja Refform powstała w 2016 roku, jej założycielem i prezesem jest były żołnierz i były rzecznik prasowy Dowódcy Wielonarodowej Dywizji Centrum-Południe w Iraku. Wraz ze swoim zastępcą prowadzą hurtownię gadżetów seksualnych oraz "salony fetyszu" nazywające się tak, jak fundacja. Działalność fundacji i biznesu jej założycieli przenika się. Informacje o działaniach fundacji pojawiają się na stronie sexshopów.


Więcej w tygodniku "Gazeta Polska".

(IAR), fot. Facebook/Miasto Stołeczne Warszawa