Polamer Inc
Polvision

Ponad 375 tys. mieszkańców Illinois ma dokumenty tożsamości Real ID

W stanie Illinois wydano już ponad 375 tys. nowych dokumentów tożsamości odpowiadających federalnym wymogom zawartym w ustawie Real ID Act z 2005 r.

Dowody tożsamości i prawo jazdy REAL ID zawierają wiele wbudowanych zabezpieczeń, z których większości nie można zobaczyć gołym okiem. Funkcje te mają utrudnić podrobienie tych dokumentów. Nowe dokumenty są oznaczone białą gwiazdką wpisaną w złote kółko w prawym górnym rogu.

Biuro sekretarza stanu jednocześnie przypomina, że od 1 października 2020 r. mieszkańcy Illinois nie będą mogli posługiwać się obecnymi stanowymi dokumentami tożsamości (prawo jazdy i stanowe ID) wybierając się w podróż samolotami na trasach krajowych lub przy wejściu do obiektów federalnych i wojskowych. Będzie można wylegitymować się amerykańskim paszportem.

Osoby, które mają standardowe prawo jazdy, mogą uzyskać nowe REAL ID przed upływem ich ważności. Należy dostarczyć niezbędne dokumenty i zapłacić 5 dolarów. REAL ID nie są wydawane na miejscu w biurach sekretarza stanu, tylko wysyłane pocztą z centralnej lokalizacji.

Więcej informacji można znaleźć na stronie biura sekretarza stanu.