Polamer Inc
Bilety . com

Zwycięstwo PiS w wyborach w Chicago

Ambasada RP w Waszyngtonie opublikowała na Twitterze wyniki wyborów parlamentarnych na terenie Stanów Zjednoczonych. W Chicago zdecydowanie wygrało PiS. Na partię Jarosława Kaczyńskiego oddano 69 proc.

W całych Stanach Zjednoczonych Prawo i Sprawiedliwość uzyskało 52,7 procent głosów. To mniej niż w 2015 roku, kiedy na PiS zagłosowało trzy czwarte wyborców.

Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska, zdobywając 27,7 procent głosów. Partia ta najlepiej wypadła w okręgu konsularnym Los Angeles (48,2%) oraz waszyngtońskim (45%). Sojusz Lewicy Demokratycznej zdobył 8,8 procent, a Konfederacja 8,3 procent głosów. Na PSL zagłosowało 2,4 procent.

W wyborach do Senatu RP Polacy ze Stanów Zjednoczonych wskazali na kandydata PiS profesora Marka Rudnickiego. Uzyskał on 58% głosów pokonując kandydata Koalicji Obywatelskiej Kazimierza Michała Ujazdowskiego, który zdobył 34% głosów. Cezarego Kasprzaka z komitetu Obywatele RP poparło 7,9% głosujących.

W całych Stanach Zjednoczonych w głosowaniu wzięło udział 29,5 tysiąca osób czyli o 5 tysięcy więcej niż w poprzednich wyborach parlamentarnych. W całych Stanach Zjednoczonych w głosowaniu, które odbyło się w sobotę, wzięło udział 29,5 tysiąca osób, czyli o 5 tysięcy więcej niż w poprzednich wyborach parlamentarnych.

info: IAR, Twitter, foto:EPA-EFE/Shutterstock