Polamer Inc
Bilety . com

Widmo strajku nauczycieli CPS. Trwają negocjacje

Rodzice uczniów CPS martwią się możliwym strajkiem nauczycieli chicagowskich szkół publicznych, który zaplanowany jest na 17 października, czyli na czwartek w przyszłym tygodniu.

Przywódcy związku zawodowego nauczycieli (CTU) i kuratorium oświaty CPS rozpoczęli właśnie kolejną rundę negocjacji. "Nie chcemy, żeby doszło do strajku. Zdajemy sobie sprawę, że jeśli tak się stanie to będzie prawdziwe utrudnienie dla każdego, kto ma dzieci w mieście Chicago" - powiedział przewodniczący związku CTU Jessey Sharkey.

Burmistrz Lori Lightfoot twierdzi jednak, że związek - który zdecydowanie sprzeciwiał się jej wyborowi - nie złożył ani jednej poważnej oferty w sprawie negocjowanej zbiorowej umowy zatrudnienia, odkąd została burmistrzem 142 dni temu.

„Dzisiaj jest 142. dzień. I wciąż nie mamy merytorycznej kontroferty na piśmie przy stole negocjacyjnym” - powiedziała we wtorek Lightfoot. Burmistrz już wcześniej deklarowała , że nawet w przypadku rozpoczęcia strajku, szkoły będą otwarte, a uczniowie będą mieli zapewnioną opiekę. W 2012 roku strajk nauczycieli CPS trwał siedem dni.