Polamer Inc
Bilety . com

IO: Aleksandra Shelton nie wystąpi w reprezentacji USA w Tokio

Szablistka Aleksandra Shelton (lepiej znana pod panieńskim nazwiskiem Socha) nie wystąpi w przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich w Tokio w barwach Stanów Zjednoczonych. To decyzja zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego, który przychylił się do stanowiska Polskiego Związku Szermierczego.

37-letnia Shelton, która czterokrotnie reprezentowała Polskę na igrzyskach, w ubiegłym roku wyszła za mąż za Amerykanina, zdecydowała się przenieść od Stanów i zmienić barwy narodowe. Dlatego amerykański związek szermierczy wystąpił ze stosownym wnioskiem do swojego polskiego odpowiednika.

PZSzerm w zamian za zgodę oczekiwał rekompensaty za szkolenie zawodniczki do igrzysk w Tokio. Ostatecznie związki doszły do porozumienia, a jeden ze sponsorów miał Polakom ofiarować sprzęt sportowy.

Shelton rozpoczęła starty w barwach USA, a wiosną udzieliła wywiadu jednemu z portali, w którym skrytykowała Polski Związek Szermierczy, zarzucając brak wsparcia i chęć wyłudzenia finansów za - jej zdaniem - rzekome szkolenie. W odpowiedzi związek wystąpił do sądu z pozwem o naruszenie dóbr osobistych i jednogłośnie przegłosował uchwałę, że nie może rekomendować PKOl-owi zgody na start Shelton na igrzyskach w Tokio w kadrze USA.

info:Redakcja Sportowa PR, foto:EPA-EFE/Shutterstock