Polamer Inc
Bilety . com

Kolejny tydzień protestów w Hongkongu [wideo]

Kolejne protesty zapowiadane są w tym tygodniu w Hongkongu. W niedzielę w akcji protestacyjnej w Parku Wiktorii wzięło udział - według organizatorów - 1,7 mln osób. Policja szacuje, że demonstrantów było około 130 tys.

Podczas niedzielnej antyrządowej demonstracji w Hongkongu nie doszło do starć protestujących z policją. Ta w miniony weekend po raz pierwszy od dłuższego czasu nie użyła gazów łzawiących. Hongkońska policja podała, że protesty w większości przebiegły spokojnie. Doszło jedynie do kilku incydentów.

Władze Hongkongu w wydanym w niedzielę późnym wieczorem oświadczeniu zaapelowały do mieszkańców o pomoc w przywróceniu porządku. Na ten tydzień zapowiadane są jednak kolejne akcje protestacyjne.

Antyrządowe demonstracje w Hongkongu trwają od ponad 11 tygodni. Demonstranci żądają wycofania z parlamentu kontrowersyjnej ustawy ekstradycyjnej, dymisji władz regionu i zwolnienia z aresztu wszystkich zatrzymanych podczas akcji protestacyjnych. Według hongkońskiej policji do tej pory aresztowano ponad 600 osób.

(info: IAR/ Zdjęcie: AP/Shutterstock)