Polamer Inc
Polvision

Kongreswoman Rashida Tlaib będzie mogła wjechać do Izraela

Izrael zmienił decyzję w sprawie wjazdu do tego kraju jednej z dwóch amerykańskich demokratek. Kongreswoman Rashida Tlaib będzie mogła wjechać na terytorium Izraela. Wcześniej razem z inną demokratką Ilhaną Omar otrzymała taki zakaz.

Izraelskie władze poinformowały, że Tlaib, która ma chorą matkę na Zachodnim Brzegu, będzie mogła ją odwiedzić. Jej pobyt władze Izraela traktują jako misję humanitarną. Jednocześnie zakazano jej jakiejkolwiek działalności o charakterze politycznym.

Rashida Tlaib i Ilhan Omar wielokrotnie nawoływały do bojkotu tego państwa. Wygłaszają antyizraelskie poglądy i nie kryją sympatii do palestyńskich ugrupowań terrorystycznych.

Decyzję o zakazie wjazdu dla demokratek Izrael ogłosił, któro po wpisie prezydenta Trumpa na Twitterze, że który stwierdził, że – Izrael okazałyby wielką słabość, gdyby pozwolił im na wjazd. Rashida Tlaib i Ilhan Omar są pierwszymi muzułmankami w Kongresie. Obydwie otwarcie występują przeciwko Trumpowi, oskarżając go o rasizm i żądają pozbawienia go władzy.

(fot: Shutterstock)