Polamer Inc
Polvision

Nowy Jork: Ewakuacja głównej stacji metra na Dolnym Manhattanie

Nowojorska policja ewakuowała w piątek rano główną stację metra na Dolnym Manhattanie po znalezieniu dwóch podejrzanych paczek.

Jak poinformowano, były to dwa elektryczne garnki do gotowania ryżu, przypominające do szybkowary, które mogą zostać wykorzystane do budowy bomby domowej roboty. "Były puste" - poinformował szef nowojorskiej policji nowojorskiego systemu tranzytowego Edward Delatorre.

Ruch na stacji Fulton Street został wstrzymany około godz. 7.00 rano czasu wschodniego. Stacja jest ruchliwym węzłem tranzytowym i znajduje się kilka przecznic od World Trade Center. Potem znaleziono jeszcze jeszcze jedno urządzenie do gotowania ryżu na ulicy w dzielnicy Chelsea na Manhattanie, oddalonej około dwóch mil od stacji Fulton. I ten elektryczny garnek do ryżu był pusty - poinformowali policyjni saperzy.

Podczas zamachu bombowego w 2013 roku na trasie Maratonu Bostońskiego do zbudowania jednej z bomb użyto właśnie szybkowaru. Według FBI ładunek zawierał gwoździe, kulki z łożysk i śrut do wiatrówek, które spowodowały ciężkie obrażenia wśród biegaczy maratony i widzów. W wyniku eksplozji zginęły wtedt trzy osoby, a ponad 260 zostało rannych.