Polamer Inc
Wigilia

Minister Błaszczak o udziale Trumpa w obchodach 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej

Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak powiedział w radiowej Jedynce, że prezydent Donald Trump, wygłosi przemówienie skierowane do żołnierzy amerykańskich i polskich.

Prezydent Stanów Zjednoczonych ma przybyć do Polski 31 sierpnia i wziąć udział w obchodach 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Minister Błaszczak wyjaśnił, że przemówienie Donalda Trumpa będzie wygłoszone w jednym z sześciu miejsc stacjonowania żołnierzy amerykańskich.

Minister dodał również, że deklaracja podpisana przez prezydentów Polski i Stanów Zjednoczonych o zwiększeniu obecności żołnierzy amerykańskich w naszym kraju oznacza, że w Polsce będzie o co najmniej tysiąc amerykańskich żołnierzy więcej. Jak podkreślił minister Błaszczak- obecność wojsk amerykańskich wzmacnia bezpieczeństwo Polski.

Tak jest w przypadku naszego kraju, tak jest w przypadku innych państw: Korei Południowej, Japonii - zaznaczył szef MON. Zdaniem Mariusza Błaszczaka stacjonowanie amerykańskiej armii w naszym kraju jest także korzystne dla gospodarki, w szczególności lokalnej. Żołnierze wydają pieniądze na miejscu, jest to impuls rozwojowy dla gospodarki - dodał szef resortu obrony.

(info: IAR/zdjęcie: Shutterstock)