Polamer Inc
Polvision

Keep America Great - Prezydent Trump rozpoczął walkę o reelekcję

Keep America Great! - to nowe hasło wyborcze Donalda Trumpa. Prezydent ogłosił je podczas wiecu w Orlando na Florydzie, którym oficjalnie rozpoczął kampanię wyborczą 2020 roku. W wiecu wzięła udział także Pierwsza Dama Melania Trump oraz wiceprezydent Mike Pence z małżonką.

 

Pierwsi chętni ustawili się w kolejce już w poniedziałek. Według Donalda Trumpa ponad 100 tysięcy osób wyraziło chęć udziału w wiecu. Ci, którzy nie weszli do środka, obserwowali wystąpienie prezydenta na zewnątrz na telebimach.

Donald Trump przedstawił siebie jako przywódcę ruchu patriotów i przestrzegał przed Demokratami, których oskarżył o podważanie amerykańskich wartości. Przemawiając do 20 tysięcy zwolenników Donald Trump przekonywał, że realizuje swe obietnice wyborcze.

Wskazywał na sukcesy gospodarcze jego prezydentury. „Nasz gospodarka jest obiektem zazdrości całego świata. Mamy najlepszą sytuację gospodarczą w historii naszego kraju” - mówił Donald Trump. Wskazywał na twardą politykę imigracyjną i zapewniał, że dokończy budowę muru na granicy z Meksykiem.

Demokratów nazwał lewicowymi ekstremistami, którzy w walce politycznej gotowi są ryzykować dobrem kraju. „Kierowani nienawiścią, uprzedzeniami i gniewem, chcą was zniszczyć i chcą zniszczyć kraj jaki znamy. To nie do zaakceptowania, to się nie zdarzy” - mówił Donald Trump.

Prezydent nazwał prowadzone w Stanach Zjednoczonych "rosyjskie śledztwo" mianem polowania na czarownice, które zakończyło się fiaskiem, a kosztowało podatników 40 milionów dolarów. „Nikt nie był twardszy wobec Rosji od Donalda Trumpa, nikt!” - zapewnił prezydent. Określił siebie i swoich zwolenników mianem ruchu patriotów, miłujących swój kraj, a kampanię wyborczą 2020 roku przedstawiał jako walkę o tożsamość Ameryki.