Polamer Inc
Polvision

Spotkanie prezydentów D. Trumpa i A. Dudy w Białym Domu [wideo]

W Białym Domu trwa spotkanie prezydentów Polski i Stanów Zjednoczonych. Chwilę po 18.00 Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda zostali powitani przez prezydenta Donalda Trumpa oraz jego żonę Melanię Trump. Zaraz potem rozpoczęły się rozmowy polityków w Gabinecie Owalnym.

"Mamy ten przywilej, że gościmy prezydenta Polski i jego cudowną, wspaniałą żonę. Cudownie jest być z państwem ponownie" - powiedział po rozpoczęciu spotkania amerykański prezydent. "Świętujemy fakt, że Polska będzie kupować F-35, jedne z najlepszych samolotów bojowych na świecie" - dodał Donald Trump.

Głównym tematem rozmów prezydentów Stanów Zjednoczonych i Polski ma być sprawa zwiększenia obecności wojskowej USA w Polsce. Jeszcze przed spotkaniem strona polska poinformowała, że obaj prezydenci zaakceptowali negocjowane od kilku tygodni porozumienie.

Prezydenci Polski i Stanów Zjednoczonych mają też rozmawiać w Białym Domu o współpracy energetycznej oraz o sytuacji na Ukrainie. Przewidziana jest wspólna wypowiedź obu polityków dla mediów. Po południu rozpocznie się przyjęcie wydane przez prezydenta Stanów Zjednoczonych i jego małżonkę z okazji wizyty prezydenta Polski i Pierwszej Damy. Rozpoczęta dziś wizyta polskiego prezydenta w Stanach Zjednoczonych potrwa do poniedziałku.