Polamer Inc
Polvision

Szef MON na rozmowach w Pentagonie

Minister Mariusz Błaszczak spotkał się we wtorek w Waszyngtonie z pełniącym obowiązki sekretarza obrony  Patrickiem Shannahanem. Szef resortu obrony podziękował przedstawicielom Pentagonu za pracę przy negocjacjach na temat zwiększenia amerykańskiej obecności wojskowej w Polsce. Decyzje w tej sprawie mają ogłosić w Białym Domu prezydenci Andrzej Duda i Donald Trump.

19 salw armatnich, kompania honorowa i hymny Polski i Stanów Zjednoczonych. Tak podczas kolejnej wizyty w Pentagonie został przywitany minister Mariusz Błaszczak. Pełniący obowiązki sekretarza obrony USA Patrick Shannahan od razu uprzedził dziennikarzy, że na ogłoszenie decyzji w sprawie wzmocnienia obecności wojskowej w Polsce trzeba zaczekać do spotkania prezydentów Dudy i Trumpa.

„Spodziewam się świetnego spotkania z naszymi polskimi partnerami. Jeśli chodzi o wkład w funkcjonowanie NATO są oni wzorem” - mówił Shannahan. Minister Błaszczak wyraził przekonanie, że jutro prezydenci Polski i USA ogłoszą bardzo dobrą wiadomość. „Umówiliśmy się też na kolejne etapy pracy bo finalizujemy pierwszy z etapów. Będziemy nadal pracować nad zaciemnieniem relacji polsko-amerykańskich na polu wojskowym” - podkreślił Błaszczak.

Wysoki rangą przedstawiciel administracji Donalda Trumpa poinformował, że prezydenci Polski i Stanów Zjednoczonych ogłoszą znaczącą decyzję w kwestii obronności. Biały Dom nie chciał jednak ujawnić żadnych szczegółów. (Informacyjna Agencja Radiowa / Marek Wałkuski / Waszyngton)