Polamer Inc
Polvision

Były doradca prezydenta Trumpa odmówił składania wyjaśnień w Kongresie [wideo]

Były doradca prawny prezydenta Trumpa Donald McGahn odmówił składania wyjaśnień przed Kongresem w sprawie śledztwa prowadzonego przed prokuratora specjalnego Roberta Muellera dotyczącego rzekomej ingerencji Rosji w wybory prezydenckie.

McGahn został 22 kwietnia wezwany pod rygorem odpowiedzialności karnej (subpoena) do złożenia zeznań przed komisją ds. wymiaru sprawiedliwości Izby Reprezentantów. Przed komisją się jednak we wtorek nie stawił. Przewodniczący komisji demokrata Jerry Nadler tak skomentował ten fakt. "Komisja ta wysłucha zeznań pana McGahna, nawet jeśli będziemy musieli udać się do sądu, aby do tego doszło. Nie pozwolimy prezydentowi, by zablokował Amerykanom możliwość wysłuchania tego świadka" - mówił Nadler.

Prezydent Trump zalecił McGahnowi odmowę składania zeznań w Kongresie. "Prawnicy powiedzieli mi, że nie robią tego dla mnie, ale dla urzędu prezydenckiego, więc mówimy tutaj o przyszłości" - powiedział prezydent w poniedziałek. Jednocześnie Donald Trump ponownie podkreślił, że z raportu prokuratora Muellera wynikało, że nie było żadnej zmowy z Rosją.