Polamer Inc
Bilety . com

Ford zapowiada zwolnienia pracowników

Koncern motoryzacyjny Ford zapowiedział zwolnienie 10% pracowników. To element planu restrukturyzacji, który ma pomóc amerykańskiej firmie zwiększyć produkcję samochodów elektrycznych i autonomicznych.

Redukcje dotkną przede wszystkim pracowników umysłowych Forda. Obejmą działy inżynieryjny, marketingowy, technologiczny, logistyczny i finansowy. Zwolnienia, które rozpoczną się jutro, pozwolą zaoszczędzić firmie 600 milionów dolarów rocznie.

„By odnieść sukces w naszej konkurencyjnej branży, i pozwolić Fordowi wygrać walkę o przyszłość, musimy zmniejszyć biurokrację, przyspieszyć proces decyzyjny, skupić się na najbardziej wartościowej działalności i zredukować koszty” - napisał w liście do pracowników dyrektor zarządzający Jim Hackett.

Podkreślił, że koncern będzie zwiększał zatrudnienie w działach związanych z rozwojem i produkcja aut sterowanych komputerowo i pojazdów elektrycznych.

Ford jest drugim amerykańskim koncernem motoryzacyjnym wprowadzającym znaczną restrukturyzację. Pół roku temu General Motors zapowiedział zwolnienie 14 tysięcy pracowników podając ten sam powód - rozwój technologii samochodów autonomicznych oraz elektrycznych. (IAR)