Polamer Inc
Bilety . com

Policjant zginął na służbie w Alabamie. Sprawca aresztowany

Policja w Alabamie aresztowała poszukiwanego sprawcę, który w niedzielę w nocy otworzył ogień do interweniujących funkcjonariuszy. Jeden z policjantów zginął, a dwóch trafiło do szpitala. Sprawca to 29-letni Grady Wayne Wilkes.

Do zdarzenia doszło po wezwaniu policjantów w związku z przemocą domową na osiedle z przyczep kempingowych w Arrowhead - poinformował komendant policji w Auburn Paul Register. 

"Policjanci z Auburn zostali wezwani około godz.10.10 w nocy w niedzielę w związku z przemocą domową. Po dotarciu na miejsce zostali ostrzelani przez uzbrojonego mężczyznę. Trzech z nich zostało rannych. Niestety obrażenia jednego z nich okazały się śmiertelne. Życiu dwóch rannych policjantów nie zagraża niebezpieczeństwo" - powiedział Register.

Sprawca został aresztowany rano w poniedziałek. Nie był wcześniej karany. Od początku tego roku w całym kraju na służbie zginęło 43 policjantów, czyli o 34 procent więcej niż w tym samym okresie roku ubiegłego - podała fundacja zajmująca się rodzinami poległych funkcjonariuszy (National Law Enforcement Memorial Fund).