Polamer Inc
Bilety . com

Pocisk rakietowy eksplodował w centrum Bagdadu

Pocisk rakietowy eksplodował w centrum Bagdadu. Służby bezpieczeństwa Iraku poinformowały, że nikomu nic się nie stało. Rakieta typu Katiusza została wystrzelona prawdopodobnie z południowej części Bagdadu. Eksplodowała w okolicy, w której znajdują się budynki rządowe i ambasady.

W minionym tygodniu amerykański rząd zarządził częściową ewakuację swoich placówek dyplomatycznych w Iraku. Zredukowany został zakres działalności ambasady w Bagdadzie i konsulatu w Erbilu. Departament stanu poinformował, że będzie miał ograniczone możliwości udzielania pomocy w sytuacjach nadzwyczajnych.

Obywatelom Stanów Zjednoczonych zalecono opuszczenie Iraku, unikanie obecności w amerykańskich obiektach i zachowanie szczególnej ostrożności. Decyzję taką podjęto w czasie rosnącego napięcia na Bliskim Wschodzie. W ubiegłym tygodniu sekretarz stanu Mike Pompeo poinformował, że rząd Stanów Zjednoczonych otrzymał informacje wywiadowcze dotyczące działań Iranu mogących narazić na niebezpieczeństwo amerykańskie instytucje w regionie i ich personel. (IAR)