Polamer Inc
Bilety . com

Steve Bannon w Paryżu wspiera skrajną prawicę Le Pen

Były współpracownik Donalda Trumpa jest doradcą szefowej francuskiej skrajnej prawicy Marine Le Pen. Steve Bannon przebywa obecnie w Paryżu. Steve Bannon, którego francuskie media nazywają "ojcem chrzestnym europejskiego populizmu", chce doprowadzić do zwycięstwa tych partii, które zagrażają integracji i sile Europy.

Według komentatorów, Donaldowi Trumpowi, podobnie jak Władimirowi Putinowi, z którego pomocy - także finansowej - korzysta antyeuropejska francuska skrajna prawica Marine Le Pen, zależy na doprowadzeniu do rozbicia i skłócenia Europy, a tym samym do jej osłabienia.

Według francuskiego ministra gospodarki i finansów Bruna Le Maire, celem Rosji, Stanów Zjednoczonych i Chin jest podzielenie Unii Europejskiej, która jest dla nich groźnym przeciwnikiem na rynkach światowych. Według doradcy prezydenta Emmanuela Macrona, obecność Steve’a Bannona we Francji zagraża niezależności wyborów, a poparcie nacjonalistów ze strony Ameryki Donalda Trumpa - suwerenności Europy.

Były doradca prezydenta Stanów Zjednoczonych chciałby zjednoczenia wszystkich sił populistów europejskich, francuskich, włoskich, brytyjskich i węgierskich. To by sprawiło, że w Parlamencie Europejskim nacjonaliści stanowiliby jedną z największych partii.

Deputowani i senatorowie różnych ugrupowań politycznych zażądali dochodzenia w sprawie roli Steve’a Bannona w kampanii skrajnej prawicy, która w sondażach uzyskuje te same wyniki co rządząca partia Emmanuela Macrona. (IAR)