Polamer Inc
Bilety . com

Prezydent Donald Trump chce zmienić system imigracyjny

Prezydent Donald Trump przedstawił plan reformy systemu imigracyjnego. Zgodnie z propozycją amerykańskiego prezydenta Stany Zjednoczone będą kłaść większy nacisk na kwalifikacje imigrantów, a mniejszy - na związki rodzinne.

Podczas wystąpienia w Białym Domu Donald Trump powiedział, że amerykański system imigracyjny jest przestarzały i nieefektywny. Prezydent określił swój plan mianem pro-pracowniczego, pro-imigracyjnego i proamerykańskiego. "Ten plan zmieni nasz system imigracyjny w przedmiot naszej dumy i zazdrości współczesnego świata” - powiedział.

Plan przewiduje budowę fizycznej bariery na południowej granicy w miejscach najbardziej narażonych na nielegalna imigrację. Budowa ma być finansowana z funduszu, do którego mają wpływać opłaty graniczne. Donald Trump zwrócił uwagę, że obecnie zdecydowana większość imigrantów do USA otrzymuje prawo stałego pobytu poprzez związki rodzinne lub w wyniku losowania podczas,  gdy tylko 12 procent za sprawą talentu i wykształcenia.

"Dyskryminujemy geniusz, dyskryminujemy wybitne zdolności. To się zmieni wraz z moim planem, mam nadzieję, że szybko”- dodał. Amerykański prezydent zaproponował utworzenie przejrzystego sytemu punktowego, który będzie promował młodych, wysoko wykwalifikowanych, znających język angielski obcokrajowców. Przedstawiony przez prezydenta Trumpa plan musi zatwierdzi Kongres, co nie jest przesądzone. (IAR)