Polamer Inc
Polvision

Nowe muzeum Statuy Wolności

W Nowym Jorku zostanie w czwartek otwarte nowe muzeum Statuy Wolności. Mieści się ono na wyspie Liberty, na której stoi słynny monument. Prezydent Donald Trump nie weźmie udziału w uroczystości otwarcia muzeum.

Statua Wolności to jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli Ameryki i atrakcja turystyczna Nowego Jorku. Co roku Liberty Island, na której stoi monument, odwiedza 4,5 miliona osób. To właśnie dla nich zbudowano muzeum o powierzchni 2400 metrów kwadratowych, które kosztowało 100 milionów dolarów.

Zwiedzający będą mogli obejrzeć film o historii Statuy i zapoznać z metodą jaką została zaprojektowana i zbudowana. W muzeum znajduje się też naturalnej wielkości odlew twarzy rzymskiej bogini a także oryginalna pochodnia, która została zastąpiona inną w 1986 roku. W sali, w której znajdują się te eksponaty, zwiedzający będą mogli napisać czym dla nich jest wolność.

W ceremonii otwarcia muzeum wezmą udział nowojorscy politycy, głownie z partii demokratycznej. Maja oni podkreślać korzyści jakie Ameryce przyniosła imigracja. Według dziennika "New York Daily News", taki wydźwięk uroczystości zniechęci do udziału Donalda Trumpa. Amerykański prezydent przedstawi dziś w Białym Domu plan reformy przepisów imigracyjnych i będzie mówił o zagrożeniu jakie niesie nielegalna imigracja. (IAR)