Polamer Inc
Polvision

Trump: nie wysyłam wojsk na Bliski Wschód [wideo]

Prezydent Donald Trump powiedział, że nie planuje wysłania wojsk na Bliski Wschód w celu potencjalnego ataku na Iran. Amerykański prezydent określił prasowe doniesienia na ten temat mianem „fake news”.

Dziennik "New York Times" poinformował, że doradcy prezydenta Donalda Trumpa zostali zapoznani przez Pentagon ze zaktualizowanymi planami odpowiedzi na potencjalny atak ze strony Iranu lub przyspieszenie przez ten kraj prac nad bronią nuklearną. Według gazety, przewidują one rozlokowanie na Bliskim Wschodzie 120 tysięcy amerykańskich żołnierzy.

Prezydent Donald Trump odniósł się do tych doniesień podczas spotkania z dziennikarzami przed odlotem do Luizjany. „Uważam, że to fake news. Ale jeśli zapytacie, czy zdecydowałbym się na taki krok, to odpowiedz brzmi: absolutnie tak. Na razie nie planujemy niczego takiego, ale jeśli zajdzie potrzeba, to wyślemy znacznie liczniejsze wojska” - mówił prezydent USA. Jak dotąd Amerykanie wysłali w rejon Zatoki Perskiej grupę bojowa lotniskowca Abraham Lincoln, eskadrę bombowców B-52 oraz baterię rakiet Patriot.