Polamer Inc
Polvision

Pompeo spotka się z Putinem

Prezydent Władimir Putin przyjmie we wtorek sekretarz stanu Mike'a Pompeo. Informację potwierdził rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. Będą to pierwsze od roku rosyjsko - amerykańskie rozmowy na tak wysokim szczeblu, od rozmowy prezydentów Władimira Putina i Donalda Trumpa, do której doszło w lipcu ubiegłego roku w Helsinkach.

Prezydent Rosji przyjmie szefa amerykańskiej dyplomacji w swojej letniej rezydencji w Soczi. Wcześniej Mike Pompeo będzie rozmawiał z rosyjskim ministrem spraw zagranicznych Siergiejem Ławrowem. Jak podają rosyjskie agencje, w trakcie obu spotkań zostaną poruszone kwestie kryzysów w Wenezueli, Syrii, Korei Północnej oraz sytuacja wokół programu jądrowego Iranu.

Przedstawiciele obu państw zamierzają także omówić możliwość podpisania nowych układów rozbrojeniowych. Rosja i Stany Zjednoczone zawiesiły przestrzeganie traktatu o zakazie produkcji rakiet średniego i pośredniego zasięgu.

Według rosyjskich mediów Moskwa jest też zainteresowana zorganizowaniem spotkania Władimira Putina z Donaldem Trumpem. Wcześniej amerykański prezydent zapowiedział, że zamierza osobiście rozmawiać z Władimirem Putinem na szczycie liderów grupy G20, który zaplanowano na 28 - 29 lipca w japońskim mieście Osaka. (IAR)