Polamer Inc
Bilety . com

Trump spotka się z Putinem i Xi Jinpingiem

Prezydent Donald Trump zapowiedział, że pod koniec czerwca spotka się z prezydentami Rosji Władimirem Putinem oraz Chin Xi Jinpingiem. Do spotkań ma dojść podczas szczytu grupy G-20 w Japonii pod koniec czerwca .

Informując o planowanym spotkaniu z Władimirem Putinem prezydent USA przekonywał, że prowadzi twardą politykę wobec Moskwy. „Nikt nie prowadził bardziej stanowczej polityki wobec Rosji. Jednocześnie chcemy współpracować z Rosją bo taka współpraca ma sens” - mówił Donald Trump.

Prezydent dał do zrozumienia, że nie wycofa się z ceł ochronnych na chińskie produkty dopóki Pekin nie pójdzie na większe ustępstwa w negocjacjach handlowych. Amerykański przywódca bagatelizował znaczenie kroków odwetowych ze strony Chin. „Nasza pozycja jest bardzo mocna, gospodarka rozwija się szybko od czasu wyborów w 2016 roku” - tłumaczył.

Donald Trump podkreślił, że amerykańscy farmerzy, w których uderzą chińskie cła otrzymają od rządu Stanów Zjednoczonych pokaźne rekompensaty. Szczyt G-20, podczas którego zamierza spotkać się z prezydentami Władimirem Putinem oraz Xi Jinpingiem, odbędzie się 28-29 czerwca w Osace. (IAR)