Polamer Inc
Bilety . com

Wizyta premiera Węgier Victora Orbana w Białym Domu

Prezydent USA Donald Trump spotkał się w Białym Domu z premierem Węgier Viktorem Orbanem. Prezydent określił swego gościa mianem bardzo szanowanego przywódcy. Główne tematy rozmów to współpraca wojskowa i gospodarcza.

Podczas spotkania w Gabinecie Owalnym Donald Trump ocenił stosunki amerykańsko- węgierskie jako bardzo dobre. Prezydent USA chwalił swego gościa.

„To wielki zaszczyt gościć premiera Węgier. Viktor Orban ma wiele osiągnięć, bardzo szanowany w całej Europie, może trochę kontrowersyjny - tak jak ja - ale nie ma w tym niczego złego. Wykonuje Pan świetna robotę i zapewnia pan swemu krajjowi bezpieczeństwo” - mówił Donald Trump.

Pytany o odchodzenie Wegier od zasad demokracji Victor Orban podkreślił, że przestrzega konstytucji i służy obywatelom swego kraju. „Nasz rząd został wybrany przez naród kilkakrotnie. Cieszymy się, że możemy służyć narodowi” - odpowiedział wegierski premier.

Główne tematy rozmowy premiera Orbana z prezydentem Trumpem to współpraca wojskowa i ekonomiczna, szczególnie w dziedzinie energetyki. (IAR)