Polamer Inc
Polvision

Prezydenci Stanów Zjednoczonych i Chin będą rozmawiać o handlu

Prezydenci Stanów Zjednoczonych i Chin mogą się spotkać w przyszłym miesiącu w kuluarach szczytu G20 w Japonii. Doradca prezydenta Trumpa do spraw ekonomicznych Larry Kudlow powiedział, że Donald Trump i Xi Jinping będą mieli (w Osace 28-29 czerwca) okazję do tego, aby omówić sprawę wymiany handlowej.

Tymczasem dwa dni temu bez porozumienia zakończyły się amerykańsko - chińskie negocjacje handlowe. Prezydent Donald Trump uznał rozmowy za szczere i konstruktywne. Jednocześnie podkreślił, że 25-procentowe cła na import z Chin o wartości 200 miliardów dolarów będą obowiązywać podczas dalszych negocjacji.

Amerykański przywódca polecił też swojej administracji przygotowanie ceł na resztę importu z Chin o wartości 300 miliardów. Z kolei szef chińskiej delegacji wicepremier Liu He, po zakończonych dwa dni temu rozmowach w Waszyngtonie wyraził nadzieję, że w negocjacjach handlowych Chiny i Stany Zjednoczone spotkają się w połowie drogi. Liu He dodał, że liczy na przezwyciężenie obecnych rozbieżności i jest optymistą jeżeli chodzi o przyszłe negocjacje. (IAR)