Polamer Inc
Bilety . com

Kolejny protest Polonii przeciwko Ustawie S. 447 [wideo]

Kolejny protest przeciwko ustawie S. 447, która uprawnia władze Stanów Zjednoczonych do wspierania żydowskich roszczeń, odbędzie się w sobotę przed Białym Domem i w Chicago na Daley Plaza (Początek o godz.4.00 po południu. Organizatorzy apelują o nieprzynoszenie żadnych banerów nawiązujących do partii politycznych lub z kontrowersyjnymi hasłami.

Arkadiusz Cimoch, przewodniczący Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych Koło Chicago, o proteście mówił  w piątkowym programie w naszym radiu.

W piątek szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski nie wykluczył, że podczas planowanej w czerwcu wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Białym Domu rozmowy mogą też dotyczyć podpisanej w maju przez prezydenta Donalda Trumpa Ustawy 447. "Jeśli będą takie pytania, my będziemy spokojnie wyjaśniać stanowisko polskie, że ta kwestia jest w polskim rozumieniu zamknięta" - podkreślił szef gabinetu prezydenta.

W grudniu ubiegłego roku Senat zaaprobował jednogłośnie projekt ustawy, która daje Departamentowi Stanu prawo do wspomagania organizacji międzynarodowych zrzeszających ofiary Holocaustu oraz wspierania ich poprzez swoje kanały dyplomatyczne w odzyskaniu żydowskich majątków, które nie mają spadkobierców.