Polamer Inc
Bilety . com

Pompeo spotka się z Putinem

Sekretarz stanu Mike Pompeo spotka się w przyszły wtorek z prezydentem Władimirem Putinem w Rosji - podał Departament Stanu. Pompeo będzie przebywał w Rosji w dniach od 12 do 14 maja.

Z prezydentem Putinem będzie rozmawiać w czarnomorskim kurorcie Soczi. Departament Stanu poinformował również, że politycy omówią "pełen zakres dwustronnych i wielostronnych wyzwań".

Według komunikatu Departamentu Stanu, Pompeo przybędzie do Moskwy w poniedziałek 13 maja. Spotka się tam z pracownikami amerykańskiej ambasady i przedsiębiorcami. Złoży też wieniec przy Grobie Nieznanego Żołnierza. 14 maja, po wizycie w stolicy Rosji, szef amerykańskiej dyplomacji uda się do Soczi na rozmowy z prezydentem Władimirem Putinem i ministrem Siergiejem Ławrowem.

Departament Stanu poinformował w komunikacie, że rozmowy będą dotyczyć „pełnej gamy wyzwań w relacjach dwustronnych i międzynarodowych”. Jednym z tematów rozmów w Soczi będzie prawdopodobnie sprawa kolejnego szczytu przywódców Stanów Zjednoczonych i Rosji. Sugerowała to rzeczniczka Białego Domu Sarah Huckabee Sanders po ubiegłotygodniowej rozmowie telefonicznej prezydentów Donalda Trumpa i Władimira Putina. (IAR)