Polamer Inc
Bilety . com

Prezydent Trump odmówił przekazania Kongresowi raportu Muellera

Prezydent Donald Trump odmówił w środę udostępnienia Kongresowi pełnej wersji raportu prokuratora specjalnego Roberta Muellera po śledztwie w sprawie rzekomej ingerencji Rosji w wybory prezydenckie w 2016 r.

Prezydent skorzystał z przywilejów władzy wykonawczej - podał Biały Dom. Rzeczniczka prasowa Sarah Sanders powiedziała, że żądania Kongresu dotyczące udostępnienia dokumentu oraz stawienia się przed komisją sprawiedliwości Izby Reprezentantów prokuratora generalnego Williama Barra „są nielegalne”.

Sanders wskazała na „rażące nadużycie władzy” przez szefa komisji demokratycznego kongresmena Jerrolda Nadlera. Z kolei Nadler oznajmił, że odmowa Białego Domu dotycząca przekazania Kongresowi pełnego raportu Muellera stanowi kryzys konstytucyjny i nie pozostawia komisji sprawiedliwości innego wyjścia niż oskarżenie Barra o obrazę Kongresu.

W ubiegły czwartek prokurator generalny odmówił stawienia się przed komisją wymiaru sprawiedliwości w Izbie Reprezentantów, bo jak tłumaczył Departament Sprawiedliwości, którego jest szefem, dzień wcześniej zeznawał na ten temat przed komisją Senatu.