Polamer Inc
Bilety . com

Sondaż: Wzrost poparcia dla prezydenta Trumpa

Poprawiają się notowania prezydenta Donalda Trumpa Trumpa. Według sondażu Gallupa jego działalność dobrze ocenia 46% Amerykanów. To najlepszy wynik od objęcia przez niego urzędu w styczniu 2017 roku.

Notowania prezydenta wahały się w przedziale od 35 do 45 procent. Wynik 46 procent jaki uzyskano w najnowszym badaniu odzwierciedla bardzo dobrą sytuację gospodarczą Stanów Zjednoczonych, w tym rekordowo niskie bezrobocie, oraz zakończenie śledztwa prokuratora Roberta Muellera, które nie wykazało koordynacji działań sztabu Donalda Trumpa z Rosją.

Prezydent  ma bardzo wysokie poparcie wśród Republikanów, które przekracza 90 procent. Spośród wyborców niezależnych popiera go jednak niewiele ponad jedna trzecia. Analitycy zwracają uwagę, że poparcie na poziomie poniżej 50 procent, przy tak dobrej sytuacji ekonomicznej, nie daje prezydentowi pewności zwycięstwa w przyszłorocznych wyborach.

Jednak na tym etapie prezydentury notowania Baracka Obamy były jeszcze niższe, a później z łatwością wygrał on walkę o reelekcję. W innych sondażach aprobata dla prezydenta Trumpa waha się w przedziale od 39 do 50 procent. (IAR)