Polamer Inc
Bilety . com

Prezydent Donald Trump odznaczył Tigera Woodsa

Tiger Woods otrzymał najwyższe amerykańskie cywilne odznaczenie państwowe - Prezydencki Medal Wolności. Order słynnemu golfiście wręczył podczas uroczystości w Białym Domu Donald Trump. Prezydent  nazwał Woodsa "wspaniałym sportowcem i człowiekiem".

Tiger Woods jest czwartym w historii golfistą, który otrzymał Prezydencki Medal Wolności - odznaczenie przyznawane za wybitny wkład w historię i kulturę Ameryki. Wręczając odznaczenie prezydent Donald Trump nazwał Woodsa prawdziwą legendą.”Tiger Woods jest globalnym symbolem amerykańskiej doskonałości, poświęcenia i determinacji” - mówił prezydent.

Donald Trump podkreślił działalność charytatywną Woodsa, umiejętność podnoszenia się po upadkach i niestające dążenie do zwycięstwa. "Te cechy uosabiają amerykańskiego ducha przekraczania granic, pokonywania przeciwności i nieustającego dążenia do wspaniałości” - dodał prezydent.

43-letni Tiger Woods jest jednym z najbardziej utytułowanych golfistów w historii. Piętnaście razy zwyciężył w najważniejszych turniejach golfowych na świecie i spopularyzował golf w Stanach Zjednoczonych. Woods jest przyjacielem Donalda Trumpa i jego partnerem biznesowym. Prezydent USA ogłosił przyznanie mu Prezydenckiego Medalu Wolności po jego niedawnym zwycięstwie w turnieju Masters.