Polamer Inc
Polvision

Eksplozja cysterny w stolicy Nigru

Co najmniej 58 osób zginęło w wyniku eksplozji cysterny z paliwem w stolicy Nigru. 37 osób zostało rannych. Większość z nich jest w bardzo poważnym stanie. Poszkodowani z licznymi poparzeniami zostali hospitalizowani. Samochód ciężarowy przewożący paliwo wywrócił się na torach kolejowych.

Wokół cysterny zgromadził się tłum. Ludzie próbowali zbierać wyciekającą benzynę. Wiele osób przyjechało na miejsce na motocyklach. Prawdopodobnie jeden z motocyklistów nie wyłączył silnika i iskra z motocykla spowodowała eksplozję. Do zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek na drodze łączącej Niamey z lotniskiem międzynarodowym Diori Hamani.

Na skutek wybuchu zostały zniszczone znajdujące się w pobliżu budynki, samochody i motocykle. Władze Nigru próbują powstrzymać przemyt paliwa z sąsiedniej Nigerii. Podobne wypadki, jak ten minionej nocy, zdarzają się również w Nigerii, dla której eksport ropy stanowi główne źródło dochodu. Do eksplozji dochodzi, gdy ludzie próbują kraść paliwo z rurociągów. (IAR)