Polamer Inc
Polvision

Księżna Meghan urodziła syna [wideo]

Waży 3,26 kilograma. Urodził się około 5:30 rano. Pierwsze dziecko brytyjskiej książęcej pary - Harry'ego i Meghan - to chłopiec. Księżna Meghan i dziecko czują się dobrze.

Świeżo upieczony tata mówił, że narodziny syna, to był wyjątkowy moment w jego życiu. "Meghan i ja - mamy chłopca. Wcześnie rano urodził się zdrowy chłopiec. Mama i dziecko czują się niezwykle dobrze. To było najbardziej niesamowite doświadczenie, jakie tylko można sobie wyobrazić" - powiedział książę Harry.

Książęca para nie ujawniała wcześniej płci dziecka. Jest ono ósmym prawnukiem królowej Elżbiety II i siódmą osobą w kolejce do brytyjskiego tronu. Będzie miało prawo do podwójnego - brytyjskiego i amerykańskiego obywatelstwa. Syn książęcej pary nie stanie się jednak automatycznie księciem.

Tytuł ten musi zostać nadany przez królową. Harry, 34-letni wówczas wnuk Elżbiety II i trzy lata od niego starsza amerykańska była aktorka Meghan Markle, pobrali się w maju ubiegłego roku. Ceremonia odbyła się w kaplicy świętego Jerzego na zamku w Windsorze. (CBS News/IAR)